06 Ağustos 2016 21:05

İntihar eden Arpalı’nın kardeşi: Davalar tek tek irdelenmeli

YYÜ'ye yönelik cemaat talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra intihar eden Enver Arpalı'nın kardeşi DİHA'ya konuştu.

İntihar eden Arpalı’nın kardeşi: Davalar tek tek irdelenmeli

Paylaş

Darbe girişimin ardından başlatılan soruşturma kapsamında itirafçı olarak ifade veren Van eski Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Sarıkaya’nın, YYÜ’ne yönelik cemaat talimatıyla başlattığı yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra cezaevinde intihar eden Enver Arpalı’nın kardeşi Dursun Arpalı, KCK davaları başta olmak üzere tüm davaların sil baştan irdelenmesi gerektiğini belirtti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne (YYÜ) yönelik başlattığı soruşturma kapsamında 11 Temmuz 2005 tarihinde üniversitenin İspanyol Expansiyon firmasına ihale edilen 25 milyon dolarlık tıbbı cihaz alımıyla ilgili tutuklanan YYÜ Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı, 13 Kasım 2005 yılında kaldığı Van Kapalı Cezaevi’nde intihar etmişti. Tanık olarak dinlenen Sarıkaya, Arpalı’nın intihar etmesine neden olan soruşturmanın talimatının Gülen Cemaati tarafından verildiğini itiraf etti. Ağabeyinin dosyasının Türkiye’de yaşanan haksız davalara örnek olması gerektiğini söyleyen Dursun Arpalı, “Geriye dönük bütün davalar bu ve buna benzer savcılar ve hakimlerin baktığı başta KCK davaları olmak üzere tüm davalar hepsi sil baştan irdelenmelidir ”dedi. (Van/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

'FETÖ'den alınan patron fabrikayı kapattı, işçi ortada kaldı

SONRAKİ HABER

Yol yapımı için kurulan tesisten, piyasaya mıcır mı satılıyor?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa