Zorunlu 'demokrasi' nöbeti talimatı!

Zorunlu 'demokrasi' nöbeti talimatı!

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Urla Devlet Hastanesi yönetimi personellere mesaj yollayarak 'demokrasi' nöbetine katılmalarını istedi.

Metehan UD
İzmir

İzmir'de Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Urla Devlet Hastanesi yönetimi personellere mesaj yollayarak 7 Ağustos akşamı düzenlenecek son 'demokrasi' nöbetine zorunlu katılım sağlanmasını istedi.

15 Temmuz gecesi düzenlenen darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı ve hükümetin çağrısıyla her akşam kent meydanlarında gerçekleşen 'demokrasi' nöbetlerine idari amirlerin zorunlu çağrıları şimdiye kadar birçok kez kamuoyuna yansıdı. Bu nöbetlerin sonuncusu 7 Ağustos akşamı gerçekleşecekken, İzmir'de Konak Meydanı'nda yapılacak nöbete de idareden katılım çağrısı geldi. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, okul müdürlerine mesaj yollayarak okul çalışanlarının katılmasını istedi.

'GEREKLİ KATILIM SAĞLANSIN'

Okul müdürlerinin de öğretmenlere yolladığı mesaj şu şekilde "Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 07 Ağustos 2016 Pazar Günü saat: 17.00 de “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ni Konak Saat Meydanında izlemeye ve Okullarınızdaki çalışanlarınıza duyurularak gerekli katılımın sağlanması hususunda gereğini rica ederim".

HASTANE ÖNÜNDEN OTOBÜSLER KALDIRILACAK

Benzer bir uygulama da Urla'da gerçekleşti. Urla Devlet Hastanesi yönetiminin personele mitinge katılması yönünde mesajlar gönderildiği öğrenildi. Gönderilen mesajlarda Konak'ta yapılacak miting için hastane yönetiminin araçlar ayarlacağı ve otobüslerin hastane önünden hareket edeceği belirtilerek, personelden nöbetçiler dışından tam katılım isteniyor.  

'İŞİNİZİ MİTİNGE GÖRE AYARLAYIN'

Katılımın zorunlu olduğunun da vurgulandığı mesajda "Valilik ve Kaymakamlıktan gelen yazıya istinaden bu tebligatlar yapılmıştır. Katılmayanlar kendinden mesuldur. Mesajlarımız tebligat niteliğindedir, bilginize. Bütün birim sorumlularına bildirelim" denildi.

Mesajda ayrıca personelden işlerini ve programlarını bu mitinge göre ayarlamaları ve İzmir'de oturanların da mitinge doğrudan katılması gerektiği belirtildi.

www.evrensel.net
ETİKETLER İzmirMetehan Ud