Hekime saldırı davası ertelendi!

Hekime saldırı davası ertelendi!

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Nazım Yılmaz’ın daha önceden uğramış olduğu saldırının davası görüldü.Adliye önünde davanın ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından basın açıklaması yapan Eskişehir Tabip Odası meslektaşlarının maruz kaldığı şiddete karşı her türlü hukuksal desteği vereceğini

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Nazım Yılmaz’ın daha önceden uğramış olduğu saldırının davası görüldü.

Adliye önünde davanın ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından basın açıklaması yapan Eskişehir Tabip Odası meslektaşlarının maruz kaldığı şiddete karşı her türlü hukuksal desteği vereceğinin belirtti.

Basın açıklamasını okuyan Eskişehir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Hamit Güçlüer hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin giderek arttığını söyledi. Dr. Bülent Nazım Yılmaz’ın görevi başında maruz kaldığı saldırının takipçisi olacaklarını belirten Güçlüer, “Hekimlerin toplum sağlığı açısından son derece önemli görev yapmalarına karşın bu tür saldırılarla karşılaşmakta, hayatlarını kaybetmektedirler. Eskişehir Tabip Odası olarak bu tür saldırıları kınıyor ve suçluların yasal yollardan ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. (Eskişehir/EVRENSEL)

www.evrensel.net