İşçilerden TEDİ mağazalarını boykot çağrısı

İşçilerden TEDİ mağazalarını boykot çağrısı

Limter İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan işçiler, TEDİ mağazalarını yürüyüşle protesto ederek, halka boykot çağrısı yaptı.

Limter İş Sendikası'na üye oldukları için geçtiğimiz günlerde Topkapı'da bulunan depodan 13, Tuzla'ya bağlı Aydınlı Köyü'ndeki depodan 3 işçiyi işten çıkartan TEDİ mağazaları, yürüyüşle protesto edildi. Limter-İş Sendikası üyeleri ve çıkartılan işçiler, Aydınlı Köyü Meydanı'nda bir araya gelerek Aydınlı TEDİ mağazasına yürüdü."Sendikalı olduk işten atıldık. İşimizi geri istiyoruz" yazılı pankartı açan işçiler, Baş Komutan Caddesi üzerinde bulunan TEDİ mağazasının önüne kadar yürüdü. 

Yürüyüş boyunca "TEDİ işçisi köle değildir", "TEDİ işçisi yalnız değildir", "Atılan işçiler geri alınsın" ve "Sendika haktır işten atmak suçtur" sloganları atan işçiler, TEDİ mağazası önünde basına açıklaması yaptı. İşçiler adına konuşan Limter İş Sendikası Genel Başkanı Kamber Saygılı, sendikanın yüzde 80 çoğunluğu elde edince Toplu İş Sözleşmesi hakkının doğması ardından şirketin baskılarını arttırdığını belirterek, önce işçilerin mobing yolu ile istifaya zorlandığını sonrasında da işten atıldıklarını söyledi. 

Sendikanın sorunları çözmek için çaba sarf ettiği bir dönemde işçilerin işten atılmasının kabul edilemez olduğunu kaydeden Saygılı, "Nerede TEDİ mağazası varsa orayı eylem alanına çevireceğiz. Halkımız da TEDİ'lerden alışveriş yapmasın" çağrısında bulundu. 

Açıklama sloganlarla sona erdi. (DİHA)
 

www.evrensel.net