04 Ağustos 2016 22:39

Plakasız cipten içi mermi dolu poşet atıldı

Plakasız bir cipten yolun kenarına atılan poşetin içerisinden 2 adet uçaksavar mermisi, 9 adet av fişeği ile makineli tüfek mermisi kovanları çıktı.

Plakasız cipten içi mermi dolu poşet atıldı

Paylaş

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde plakası bulunmayan bir cipten yolun kenarına atılan poşetin içerisinden 2 adet uçaksavar mermisi, 9 adet av fişeği ile makineli tüfek mermisi kovanları çıktı. Jandarma aracı tespit etmek için çalışma başlattı.

Bugün akşam saatlerinde, Akyazı Kuzuluk mevkiinde D-140 Karayolu'nda ilerleyen plakası olmayan bir cipten yolun kenarına bir poşet atıldı. Yolun kenarında bulunan Ali Akça cipin plakasının olmamasından şüphelenerek poşeti kontrol ettiğinde mermileri görerek jandarmaya haber verdi. Jandarma, 2 adet uçaksavar mermisi, 9 adet av tüfeği fişeği ile makineli tüfek mermisi kovanlarını inceledi. Jandarma, mermi ile kovanları İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürdü. Jandarma aracı tespit edebilmek için çalışma başlattı.

Cipi görerek jandarmayı arayan Ali Akça, "Olay yerinin yakınlarında bulunan bir yere balık tutmak için gelmiştim. Tam o esnada siyah renkli bir cip yol kenarına yanaştı ve bir poşet atarak uzaklaşmaya başladı. Otomobilin plakasız olduğunu görünce şüphelendim ve poşete bakmaya gittim. Poşetin içinde mermi olduğunu görünce tedirgin oldum. Etrafta çocukların olduğunu görünce poşeti bir sopa ile tutarak 100 metre kadar ileriye götürdüm. Daha sonra jandarma haber verdim" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

IOC asbaşkanlığına Uğur Erdener seçildi

SONRAKİ HABER

Maraş’ta iş cinayeti: Üzerine pamuk balyası devrilen işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa