Denizli Emniyeti'nde ikinci dalga: 50 polis açığa alındı

Denizli Emniyeti'nde ikinci dalga: 50 polis açığa alındı

Denizli'de 'FETÖ/PDY' soruşturması kapsamında aralarında şube müdürleri ile komiserlerin de bulunduğu 50 polis açığa alındı.

Denizli'de 'FETÖ/PDY' soruşturması kapsamında aralarında şube müdürleri ile komiserlerin de bulunduğu 50 polis açığa alındı. Açığa alınanlar arasında geçen hafta Kale ilçesinde Gülen cemaatine ait yurtlara operasyon düzenleyen bir başpolisin de bulunduğu öğrenildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü'nde 'FETÖ/PDY' soruşturması kapsamında daha önce müdür, emniyet amiri ve komiser yardımcılarının da aralarında bulunduğu toplam 63 polis açığa alınmıştı. Bunlardan gözaltına alınan 6 müdür, 3 emniyet amiri ve 3 komiser yardımcısı sevk edildikleri adliyede tutuklanmıştı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ikinci dalgada ise bugün aralarında şube müdürleri, komiser yardımcılarının da bulunduğu toplam 50 polis daha açığa alındı. Açığa alınanların içinde Kale ilçesinde ihbar üzerine Gülen cemaatine ait yurtlara operasyon düzenleyip, 6 kişiyi gözaltına alan ve yurtların kazan dairesinde askeri kamuflaj ile yakılmış kitaplar ile belgeler ele geçiren bir başpolisin de bulunduğu bildirildi.

Öte yandan Denizli'de tüm kamu kurumlarında açığa alınan kişi sayısı 1170'e ulaşırken, 88 kişi de tutuklandı. Tutuklanan hakim ve savcı sayısı 14 olurken, firarda olan 9 hakim ve savcı için de yakalama kararı çıkarıldı. Denizli İl Ticaret Müdürü Abdullah Hasyıldırım, Tapu Kadastro Müdürlüğü'nden 2 müdür ile 2 mühendis ve 5 personel görevlerinden ihraç edildi. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER DenizliFETÖ