'İyi çocuklar' hükümetten cesaret alıyor

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan Didim Alevi Bektaşi ve Kültür Merkezi ve Cem Evini ziyaret ederek provokasyon girişimlerini kınadı.Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’da, Erzincan’da, İzmir’de yapılan provokatif olayların şimdi de Didim’de yaşandığını belirten Gürkan, “Bu provokatif hareketleri yapanlar şu an

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan Didim Alevi Bektaşi ve Kültür Merkezi ve Cem Evini ziyaret ederek provokasyon girişimlerini kınadı.

Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’da, Erzincan’da, İzmir’de yapılan provokatif olayların şimdi de Didim’de yaşandığını belirten Gürkan, “Bu provokatif hareketleri yapanlar şu an hükümette olan AKP ve Başbakanın kin ve nefreti yönlendiren sözlerinden cesaret alıyor. Ülkemizde zaman zaman mezheplerin çatışmaları adı altında linç politikaları denenmiştir. Maraş’ta Sivas’ta Çorum’da Gazi’de bunları yaşadık. Etnik olarak da Kürt işçilerine yönelik İzmir, Manisa, Ordu, Giresun ve Sakarya gibi yerlerde de bu provokasyonlar denendi ama başarılı olamadı” dedi.

Son olarak Didim’de yaşanan bu provokatif olayın “çoluk çocuk işi” diye geçiştirilemeyeceğini vurgulayan Gürkan, “Bu tür ‘İyi çocuklar’ memleketin her yerinde var ve provokasyon işlerine devam ediyorlar. Ama bunlara rağmen halklar bir arada yaşama becerisini göstermiştir” diye konuştu. (Aydın/EVRENSEL)

www.evrensel.net