‘Ankara'da ulaşım yetersiz, öğrenciler otostop çekiyor’

‘Ankara'da ulaşım yetersiz, öğrenciler otostop çekiyor’

CHP'li Necati Yılmaz Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi’nde eğitim gören öğrencilerin ulaşım konusundaki sıkıntılarını İçişleri Bakanına sordu.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi’nde eğitim gören öğrencilerin ulaşım konusundaki sıkıntılarını İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya sordu. Öğrencilerin EGO seferlerinin yetersizliği nedeniyle otostop yapmak zorunda kaldığına dikkat çeken Yılmaz, “Toplu ulaşımın yeniden düzenlenmesi düşünülmekte midir?” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi’nde eğitim gören öğrencilerin ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntıları TBMM gündemine getirdi. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması için konuyla ilgili soru önergesi veren Yılmaz, öğrencilerin EGO seferlerinin yetersizliği nedeniyle kendilerini tehlikeye atarak otostop yapmak zorunda kaldığına dikkat çekti. Yılmaz, “Dinamik bir şehir olan Ankara, metro ve diğer ulaşım seferlerinin saat 23:00-23:30’da son bulması nedeniyle ölü şehre dönüşmektedir. Toplu ulaşımın yeniden düzenlenmesi konusunda bir çalışma yürütülmesi düşünülmekte midir” diye sordu.
Başta Beytepe’deki öğrenciler olmak üzere bölge sakinlerinin ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntıların önüne geçilmesi için önlem alınması konusunda herhangi bir çalışma yürütülüp yürütülmediğini soran Yılmaz, “EGO otobüsleri Beytepe metro istasyonundan kampüse günde kaç kez ve hangi saat aralıklarıyla sefer yapmaktadır? Şikayetlere de konu olan bu seferlerin artırılması düşünülmekte midir?” sorularını yöneltti.

Avrupa’nın büyük kentlerinde şehir içi ulaşımın gece 02.30’lara kadar devam ettiğini belirten Yılmaz, Ankara’nın ise metro ve diğer ulaşım araçlarının seferlerinin saat 23.00-23:30’da son bulması nedeniyle ölü bir şehre dönüştüğünü dile getirdi. Yılmaz, bunun önüne geçilmesi için başkentte toplu ulaşımın yeniden düzenlenmesi konusunda Bakanlığın çalışma yapıp yapmadığı hakkında bilgi istedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net