03 Ağustos 2016 20:30

Arınç, Çelik, Kılıç ve Ergin hakkında 'FETÖ'den suç duyurusu

Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında “FETÖ Silahlı Terör Örgütü yöneticiliğinden” suç duyurusunda bulunuldu.

Arınç, Çelik, Kılıç ve Ergin hakkında 'FETÖ'den suç duyurusu

Paylaş

İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında “FETÖ Silahlı Terör Örgütü yöneticiliğinden” suç duyurusunda bulundu.

Dilekçesi savcılık tarafından kabul edilen avukat Bekiroğlu, 4 bakanın "FETÖ" ile irtibatının olup olmadığıyla ilgili ayrıntılı soruşturma yapılmasını ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını talep etti.

Avukat Burak Bekiroğlu, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin'in "silahlı terör örgütü" ile fikir ve eylem birliği içerisinde örgütle irtibatlı olarak örgüt mensuplarının darbeye zemin hazırlamak için devletin kademelerine yerleştirilmesini sağladıklarını iddia etti.

Bekiroğlu, Bülent Arınç'ın "FETÖ" ile fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiğini öne sürerek buna dair değerlendirmelere yer verdiği dilekçesinde, “Milli sırlarımızın FETÖ tarafından çalınması eyleminin kendi üzerinden gerçekleştirilmesine müsaade etmiş, bu şekilde kullanılmış olmasına rağmen her fırsatta eli kanlı silahlı terör örgütü liderini övmüş, ona laf getirtmemiştir” ifadelerine yer verdi.

Bekiroğlu'nun sunduğu dilekçede, şüphelilerin "FETÖ" ile bağlarının ortaya çıkması halinde evlerinde, iş yerlerinde arama yapılması, cep telefonlarına ve suç aletlerine el konularak imajlarının alınması istendi. Dilekçede 4 eski bakanın "FETÖ" ile bağlantıları var ise araştırılması gerektiğine vurgu yapılarak, “Şüphelilerin 15 Temmuz terör saldırısında herhangi bir rolleri var mı, bunun tespiti gerekmektedir” denildi.

Dilekçede, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in 8. sınıfta yapılan OKS'yi SBS adı altında 6,7 ve 8. sınıflara yayarak öğrencileri 3 yıl boyunca dershanelere gitmek zorunda bıraktığı iddia edildi.

Dilekçede, Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davaları sırasında görev yapan dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı en çok yanıltan isim olduğu öne sürüldü.

"FETÖ"nün spor alanındaki ranttan ve yönetimden pay sahibi olabilmek için dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç aracılığıyla bu alana sızdığı iddia edilen dilekçede, “Suat Kılıç'ın Fethullah Gülen ile ilgili söylemleri incelendiğinde kendisinin yeni jenerasyon FETÖ mensubu gibi hareket ettiği izlenimi toplum gözünde hasıl olmuştur” denildi. (HABER MERKEZİ)  

ÖNCEKİ HABER

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yenikapı Mitingine katılacak

SONRAKİ HABER

ATK’den Kurkut raporu: Ölüme neden olan mermi zeminden sekti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa