Maliye ‘Okul Parası İçin Maliye Devrede’ haberini yalanladı

Maliye ‘Okul Parası İçin Maliye Devrede’ haberini yalanladı

Maliye Bakanlığı, kapatılan özel okullara kayıt için para yatıran velilere ücretlerin iadesine ilişkin bir çalışma yapılmadığını duyurdu.

Maliye Bakanlığı, “Okul Parası İçin Maliye Devrede” başlığıyla yayımlanan habere yanlış algıya sebebiyet vereceği gerekçesiyle açıklama getirdi. Haberde, Maliye Bakanlığı tarafından, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı olduğu belirtilen ve bu nedenle kapatılan özel okullara kayıt için para yatıran velilere ödeme yapılmasına” ilişkin bazı alternatifler üzerinde durulduğu, ancak henüz bir karar verilmediği ifade edildi. Maliye Bakanlığı ise “667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname” çerçevesinde kapatılan okullara ait taşınmazların ve diğer varlıkların Hazine’ye devredildiğini ve söz konusu varlıklara ilişkin diğer işlemlerin devam ettiğini bildirdi.

Bakanlık, söz konusu haberde yer aldığı şekliyle, Maliye Bakanlığı tarafından velilerin ödediği kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin yapılmakta olan bir çalışma olmadığını vurguladı. (ANKA)
 

www.evrensel.net