TÜBİTAK'ta pazar günü arama yapıldı: 9 gözaltı

TÜBİTAK'ta pazar günü arama yapıldı: 9 gözaltı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Gebze Yerleşkesi'nde pazar günü arama yapıldı.

Polis ekipleri, Pazar günü sabah ve akşam saatlerinde arama yaptı. Polis bazı evraka el koydu. Pazar günü kurumda kimsenin olmaması nedeniyle bazı görevlilerin evlerine gidildiği ve bazı kişilerin gözaltına alındığı öğrenildi. Polis gizlilik içerisinde soruşturmayı yürütürken, kaç kişinin gözaltına alındığı hakkında ise bilgi verilmedi.

TÜBİTAK ise internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Söz konusu arama 31 Temmuz günü yapılmış olup, emniyet mensuplarına gereken destek verilmiştir. 3 Ağustos tarihi itibariyle kurumumuzun hiçbir biriminde bir arama ve gözaltı faaliyeti yoktur. TÜBİTAK, FETÖ/PDY ile mücadelesini en etkin şekilde vermiş ve bundan sonra da en etkin şekilde sürdürmeye devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TÜBİTAK'ın  Gebze Yerleşkesi'nde pazar günü düzenlenen operasyonda 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. 9 kişinin ifadelerinin alınması sürerken, bu kişilerin evlerinde ve kurumdaki odalarında yapılan aramalarda ele geçirilen belge ve bilgisayarların incelendiği ifade edildi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ağustos 2016 16:33
www.evrensel.net