TRT istedi, yardımcı yönetmen işten çıkarıldı

TRT istedi, yardımcı yönetmen işten çıkarıldı

TRT'de bir dizinin yapımcısı Sonart Medya, Yardımcı Yönetmeni Özlem Geyik’in işine ‘demokrasi nöbetlerine’ katılmadığı gerekçesiyle son verdi.

TRT’de yayımlanan bir dizinin yapımcılığını üstlenen Sonart Medya, Yardımcı Yönetmeni Özlem Geyik’in işine ‘demokrasi nöbetlerine’ katılmadığı gerekçesiyle son verdi.

Bir sezon boyunca TRT ile çalıştığını, hiçbir resmi belge verilmeden işine son verildiğini söyleyen Özlem Geyik,”Ben TRT çalışanı değilim, Sonart Medya çalışanıyım. Fakat TRT’nin müdahalesi sonucu işime son verildi. Birlikte çalıştığım yönetmenim bana sosyal medya paylaşımlarım, siyasi görüşüm ve ‘demokrasi mitinglerine’ katılmadığım gerekçesiyle, TRT’nin müdahalesi sonucu işime son verildiğini söyledi” diye konuştu.

‘BU OLAY AÇIKÇA BİR FİŞLEMEDİR’

Bu olayın açıkça bir fişleme olduğunun altını çizen Geyik, “Medya şirketleri artık beni çalıştırmak istemeyebilir. Baksanıza ‘demokrasi mitinglerine’ katılmadığım gerekçesiyle işime son verildi. Hangi medya şirket beni çalıştırmak isteyecek artık” dedi. 

Sezonun açıldığını ve medya şirketlerinin çalışacağı kişilerle anlaştığını belirten Geyik, “Ben Sonart Medya ile anlaştığım için gelen iş tekliflerini geri çevirdim. Fakat şu an yeni sezon başladı ve bu süreçte yeni medya şirketi ile anlaşmam çok zor” şeklinde konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net