Kadınlar ‘Özgürlük Nöbeti’ne hazırlanıyor

Kadınlar ‘Özgürlük Nöbeti’ne hazırlanıyor

BDP Kadın Meclisi ve DÖKH tarafından başlatılan ‘Öcalan’a özgürlük, soykırıma son’ kampanyası kapsamında, 13-14 Mayısta Diyarbakır ve Ankara’da düzenlenecek olan ‘Özgürlük Nöbeti’ için hazırlıklar sürüyor. Nöbetin ardından İstasyon Meydanı’nda miting düzenleyecek

BDP Kadın Meclisi ve DÖKH tarafından başlatılan ‘Öcalan’a özgürlük, soykırıma son’ kampanyası kapsamında, 13-14 Mayısta Diyarbakır ve Ankara’da düzenlenecek olan ‘Özgürlük Nöbeti’ için hazırlıklar sürüyor. Nöbetin ardından İstasyon Meydanı’nda miting düzenleyecek olan kadınlar, ‘Savaşı durduracak gücümüz var’ diyor.

Diyarbakır’da Batıkent Meydanı’nda gerçekleşecek olan ‘Özgürlük Nöbeti’ ile ilgili bilgi veren BDP Kadın Meclisi Üyesi Nurten Naşa, askeri ve siyasi operasyonların sona ermesi, müzakerelerin başlaması, 9 aydır İmralı’da süren tecridin kaldırılması, Abdullah Öcalan ve diğer siyasi tutukluların serbest bırakılmasını talep edeceklerini söyledi. Bu talepler çerçevesinde 13 Mayıs gecesi Batıkent Meydanı’nda nöbet tutacak olan kadınların 14 Mayısta İstasyon Meydanı’na yürüyeceğini ve burada bir miting gerçekleştireceklerini belirten Naşa, hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

‘SAVAŞI DURDURACAK GÜCÜMÜZ VAR’

Türkiye’de yaşanan savaşın en ağır yükünü kadınların taşıdığını dile getiren Naşa, kadınların savaşı durdurmaya güçleri olduğunu vurguladı. Çalışmalarının büyük bir coşkuyla ve heyecanla sürdüğünü belirten Naşa, Newroz coşkusuyla alanda olacaklarını kaydetti.

ASKER ANNELERİNE ÇAĞRI

Kürt sorununun çözümünden yana olan tüm kadınları eyleme katılmaya çağıran Naşa, asker annelerine de seslenerek, “Biz istiyoruz ki, asker anneleri de ayağa kalksın. Onlar da ‘artık yeter, bu kan dursun, çocuklarımız ölmesin, anneler ağlamasın’ desinler. Operasyonlara birlikte karşı çıkalım” dedi. (Diyarbakır/DİHA)

www.evrensel.net