31 Temmuz 2016 17:56

Hakim ve savcıların mal varlıklarına tedbir konulacak

Darbe girişiminde sonra haklarında soruşturma açılan 3 bine yakın hakim ve savcının mal varlığına tedbir konulmasına ilişkin talep kabul edildi.

Hakim ve savcıların mal varlıklarına tedbir konulacak

Paylaş

Darbe girişiminde sonra haklarında soruşturma açılan 3 bine yakın hakim ve savcının mal varlığına tedbir konulmasına ilişkin talep Sulh Ceza Hakimliğince kabul edildi. 

Darbe girişiminden sonra haklarında soruşturma açılan yaklaşık 3 bin hakim ve savcının mal varlıklarına tedbir konuldu. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) açığa alınan ve haklarında adli soruşturma başlatılan 3 bin civarındaki hakim ve savcının mal varlıklarına Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 128. maddesi kapsamında tedbir konulmasına ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığın talebi, Sulh Ceza Hakimliğince kabul edildi. Karar uyarınca şüpheli hakim ve savcılar taşınmazları, ulaşım araçları, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesapları, hak ve alacakları, kıymetli evrakları, ortağı bulundukları şirketlerdeki ortaklık payları, kiralık kasa mevcutları ve diğer mal varlığı değerleri üzerinde tasarrufta bulunamayacak. (DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Bodrum'da çöplükte korkutan yangın

SONRAKİ HABER

Bursa’da KESK üyeleri, İstanbul bölge mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa