İzmir'de 18 KESK üyesi FETÖ soruşturmasında açığa alındı

İzmir'de 18 KESK üyesi FETÖ soruşturmasında açığa alındı

İzmir'de 13 Eğitim Sen, 5 BES toplam 18 KESK üyesi kamu emekçisi, 'FETÖ üyesi oldukları' iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı.

İzmir'de 13 Eğitim Sen, 5 BES toplam 18 KESK üyesi kamu emekçisi, "Fethullahçı terör örgütüne üye oldukları, finansal yardım sağladıkları ve sosyal medya aracılığıyla destek olukları" iddiasıyla görevinden uzaklaştırıldı. Konuyla ilgili KESK İzmir Şubeler Platformu Eğitim Sen 1 Nolu Şube binasında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Bedrettin Demirel, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra siyasi iktidarın kamu emekçilerine yönelik açığa alma uygulamalarını yoğunlaştırdığı belirterek, bu süreçte 60 bine yakın kamu çalışanının görevden alındığını söyledi.

KESK üyelerinin FETÖ ile bağlantısının kurulamayacağını ifade eden Demirel, "Gelinen süreçte İzmir’de 18 KESK üyesi arkadaşımız Fetullahçı terör örgütüne üye oldukları iddiası ile görevinden uzaklaştırılmışlardır. Bilinmelidir ki FETÖ ile sendikamız ve sendika üyelerimiz arasında ilişki kurmaya çalışmak zorlama ve abesle iştigal bir durumdan öteye gitmez bir gerçekliktir. Üyelerimizin FETÖ ile bağlantılı gibi gösterilmesi sendikamıza ve üyelerimize çok büyük bir hakaret, aynı zamanda çok büyük bir haksızlık ve hukuksuzluktur" dedi.

Açığa almaların emek ve demokrasi için mücadele edenleri baskı altına almak olduğunu söyleyen Demirel, "Bilinmelidir ki KESK olarak her türlü haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan üyelerimizin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Üyelerimiz daha fazla mağduriyete yol açmadan bir an önce görevlerine iade edilmelidir" dedi.

Ayrıca BES üyesi Leyla Kalkan'ın açığa alındığını gece 22.30'da evine gelen tebligat ile öğrendiği ifade edildi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER KESKFETÖ