Deniz Aktaş cinayeti davası yine ertelendi

Deniz Aktaş cinayeti davası yine ertelendi

Sevgilisi tarafından öldürülen Deniz Aktaş cinayetine ilişkin davanın 11. duruşması Antalya Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

2015 mart ayında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde birlikte yaşadıkları evlerinde sevgilisi Lokman Barış Çelik tarafından öldürülen Deniz Aktaş cinayetine ilişkin davanın 11. duruşması Antalya Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Lokman Barış Çelik, Deniz Aktaş'ın annesi ve birçok kadın kurumu katıldı.

Sevgilisi tarafından katledilen Deniz Aktaş’in davası 18 Ekim’e ertelendi. Savcının haksız indirim talebini reddetmesi ve ağırlamış müebbet istemesi annesi Figen Yetişkin’i sevindirdi.

Yetişkin, “Katilin en ağır cezayı almasını istiyorum. 11. duruşmadayız ve son duruşmada artık ağırlaştırılmış müebbet alsın istiyorum" dedi.

Davaya EMEP’li Kadınlar, HDP’li kadınlar Antalya Kadın Dayanışma Merkezi ve Derneği, Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve birçok kadın da dahil oldu. (Antalya/EVRENSEL)

www.evrensel.net