28 Temmuz 2016 14:08

Emek ve demokrasi güçlerinden HDP 'nin mitingine destek

İzmir'de emek ve demokrasi güçleri yaptıkları açıklama ile HDP'nin 'Darbelere Hayır, Demokrasi Hemen' talepli mitingine katılacaklarını belirttiler. 

Emek ve demokrasi güçlerinden HDP 'nin mitingine destek

Paylaş

İzmir'de emek ve demokrasi güçleri yaptıkları açıklama ile darbeye karşı demokrasiyi savunmak için HDP'nin Gündoğdu Meydanı'nda yapacağı mitinge katılacaklarını belirttiler. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 'nin "Darbelere Hayır, Demokrasi Hemen" talebiyle, 29 Temmuz Cuma günü saat 18.00'de Gündoğdu Meydanı'nda HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş'ın katılımıyla düzenleyeceği mitinge, İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri de katılacak.

Miting öncesi bir araya sendika, oda, siyasi parti ve kitle örgütleri temsilcileri de mitinge katılacaklarını açıkladılar. Yapılan yazılı açıklamada "İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 27 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği ve 45 kurum temsilcisinin katıldığı toplantı sonucunda alınan karar doğrultusunda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından 29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 18.00’de Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan “Darbeye HAYIR, Demokrasi HEMEN” mitingini destekleme kararı almıştır. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, alınan karar doğrultusunda darbeye karşı demokrasiyi savunmak için Gündoğdu Meydanı’nda olacaktır" denildi. (İzmir/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

‘TRT, HDP’ye de yer verecek mi?’

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa