Hurşit Külter'den 61 gündür haber alınamıyor!

Hurşit Külter'den 61 gündür haber alınamıyor!

61 gündür kendisinden haber alınamayan Hurşit Külter'in ağabeyi Kamil Külter, yetkililerden kardeşine dair bir açıklama beklediklerini söyledi.

Şırnak'ta 27 Mayıs günü gözaltına alındığı belirtilen DBP İl Yöneticisi Hurşit Külter'den 61 gündür haber yok.

Külter'in ardından kentin Bilmad mezrasındaki tarlasında, devlet güçleri tarafından alıkonulan Yusuf Üstek'in (60) ancak 4 gün sonra gözaltında olduğu kabul edilmek zorunda kalınırken, aradan geçen uzun zaman rağmen Külter'in akıbetine dair henüz bir gelişme yok. 

Ağabey Kamil Külter, kardeşinin devlet güçlerince gözaltına alındığına dair var olan tanık anlatımlarına rağmen izine rastlanmamasına isyan etti.

'KAYBEDİLMEK İSTENİYOR'

Kardeşinin bilinçli olarak kaybedilmek istendiğini söyleyen ağabey Külter, 15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminden sonra bazı ana akım yayın organlarında çıkan haberlerin kendilerini daha da endişelendirdiğini ifade etti. Ağabey Külter, o endişelerini ise şöyle paylaştı: "Devlet kaynaklarına dayandırılarak yapılan bu haberler, aslında kardeşimin gözaltına aldığını itiraf eden sosyal medya hesaplarının FETÖ örgütüne ait oldukları yazılıp çizildi. Madem bunu yapan darbecilerdir, neden 61 gündür bu sosyal medya hesapları ve kullanıcıları hakkında bir soruşturma başlatılmadı. Oysa Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği söylenen bir hesap hakkında aynı gün yasal işlem başlatılıyor." 

Gözaltına alındıktan sonra kaybedilmek istenen Yusuf Üstek'in yaşadıklarına değinen ağabey Külter, kardeşinin de aynı şekilde ortaya çıkarılması beklentisi içerisinde olduklarını dile getirdi.

Ağabey Külter, aradan geçen zaman içerisinde kardeşinin akıbetinin artık unutturulmak istendiğini de kaydetti. Ağabey Külter, "Birileri ne kadar unutturmaya, suçu başkalarına atmaya çalışsa da biz ölünceye kadar kardeşimi sormaya devam edeceğiz. Tıpkı Üstek gibi benim kardeşimin de tanıkları ve yapılan itirafları ortada. Aslında 4'üncü günün sonunda Üstek'in bulunması bize yeni bir umut ışığı yarattı. Kesinlikle kardeşimin akıbeti için daha fazla çalışmamız gerektiğini gördük. Nasıl Üstek çıkarıldıysa, benim kardeşim de öyle ortaya çıkarılsın" dedi. 

Daha önce yaptıkları çağrıları tekrar yenileyen ağabey Külter, biran evvel yetkili ağızlardan kardeşine dair açıklama beklediklerini vurguladı. (DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Hurşit Külter