26 Temmuz 2016 15:03

Emek Partisi, Çorlu ilçe örgütünü açtı

Emek Partisi, Çorlu ilçe örgütünün yeni ilçe binasının açılışı yapıldı.

Emek Partisi, Çorlu ilçe örgütünü açtı

Paylaş

Açılışa EMEP GYK Üyesi Mustafa Yalçıner, Tuncay Sağıroğlu, EMEP Tekirdağ il ve ilçe başkanları, Emek  demokrasi bileşenlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşma yapan EMEP GYK Üyesi Mustafa Yalçıner; ülkede  yaşanan darbe girişimine ve tek adam diktatörlüğüne karşı, acilen demokrasi cephesinin oluşması ve emekçilerin de,  fabrikalarda, çalıştıkları yerlerde AKP’nin OHAL kararına karşı halk demokrasisini savunmasının zorunlu olduğuna dikkat çekerek “Askeri darbe girişiminin bastırılmasından sonra Cumhurbaşkanı ve hükümetin tutumunda demokratikleşme yönünde en küçük bir emare görülmediği gibi bütün işaretler tersini, yani bildikleri yolda ilerleyerek darbe girişiminin ortaya çıkardığı politik konjönktürü siyasi hedeflerini gerçekleştirmenin bir dayanağı olarak kullanmak istediklerini göstermektedir. OHAL ilanı bu durumun en açık kanıtıdır. OHAL, temel hak ve özgürlüklere karşı kabul edilemez bir karşı darbedir’’ dedi.

EMEP GYK Üyesi Tuncay Sağıroğlu ise mücadelenin her alana taşınması gerektiğine vurgu yaparak, “Çalıştığımız fabrikada mesai arkadaşımızın, oturduğumuz mahallede komşularımızın yanlarına giderek  hükümetin OHAL kararının ne anlama geldiğini, OHAL kararının ilk ülke emekçilerinin temel hak ve özgürlüğüne darbe vurduğunun anlatılması gerekir” dedi.

Açılışa katılan işçiler; işyerlerinde darbe girişiminin ve OHAL kararının tartışıldığını, bu süreç  içerisinde kıdem tazminatlarının ellerinden alınma ihtimallerinin, işyerlerinde  konuşulduğunu dile getirerek dayanışmanın bir an önce emek, demokrasi cephesi altında kurulmasının aciliyetine vurgu yaptılar.

Açılış emek demokrasi ve barış güçlerinin dayanışma sunmalarıyla sonlandı. (ÇORLU)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Alevilere yönelik provokasyonların önüne geçilmeli’

SONRAKİ HABER

Keşan'da eğitime kar engeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa