25 Temmuz 2016 14:53

Sendikacı Ahmet Mutuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'de yaşamını yitiren Belediye-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu, yapılan törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Sendikacı Ahmet Mutuoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Paylaş

Sağlık problemleri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Belediye-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu, yapılan törenlerle son yolculuğuna uğurlandı. Mutuoğlu, için ilk tören Belediye-İş İzmir binasının önünde ikinci tören ise sendikanın örgütlü olduğu Halkapınar İZSU Tesislerinde yapıldı. 

Törenlere, Mutuoğlu’nun ailesi, çok sayıda işçi, Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye-İş Şube yöneticileri, Türk-İş’e bağlı diğer sendikaların yöneticileri, DİSK ve KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar, CHP ve EMEP yöneticileri, çok sayıda işçi katıldı. Törenlere katılanlar, Mutuoğlu’nun fotoğraflarının bulunduğu kokartlar taktı.

Törende konuşan Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul “Çok değerli bir arkadaşımızı, yoldaşımızı kaybettik. Acımızı tarif etmek mümkün değil. Ahmet Mutuoğlu, adeta Halkapınar’da doğdu ve Halkapınar’da da vefat etti. Demokrasi, özgürlük mücadelesi verdi. Çocuklarına özgür bir ülke, laik, demokratik ve hukuk devleti olan bir ülke bırakmanın mücadelesini verdi. Mücadelesi kaldığı yerden devam edecek. Mekanı yıldızlarla dolsun” dedi. 

Daha sonra, Mutuoğlu’nun cenazesi, Altındağ Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, Bornova Hacılarkırı Mezarlığında defnedildi.

Ahmet Mutuoğlu, geçtiğimiz ay geçirdiği kalp krizi sonrasında kaldırıldığı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun tedavi sürecinin ardından yaşama veda etmişti. Mutuoğlu 52 yaşındaydı. (İzmir/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Çözüm OHAL değil, daha fazla demokrasi

SONRAKİ HABER

Ersur Tekstil işçileri işsiz kalma kaygısı yaşıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa