25 Temmuz 2016 15:56

SES üyeleri ‘yanlışlıkla’ açığa alınmış

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde çalışan SES üyesi 82 emekçinin, açığa alınması işlemi itiraz üzerine geri çekildi.

Paylaş

Darbe girişimi ardından kamuda örgütlenen Gülen Cemaati mensuplarına yönelik açığa almalar kapsamında 2 gün önce Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi 82 emekçi de açığa alınmıştı. Sendikanın duruma itiraz etmesi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Daire Başkanlığından yetkililer Diyarbakır İl Müdürlüğü ile iletişime geçerek görevden alınmaların durdurulması talimatı verdi. SES Diyarbakır Şubesi yaptığı açıklamada Ankara’da yapılan görüşmeler sonucunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevden alınan SES üyelerinin yanlışlıkla alındığı, Diyarbakır için hazırlanan listenin tekrar gözden geçirileceği ve gerekli düzeltmelerin yapılacağının taraflarına iletildiği belirtildi.

SES Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada da Genel Merkez düzeyinde yapılan girişimler sonucunda dünden itibaren Diyarbakır'a ait  listelerdeki kişilere açığa alma yazılarının tebliğ edilmesinin durdurulduğu ifade edildi. Açıklamada, “Bakanlık tarafından liste gözden geçirilecektir. Eminiz ki bu yanlışlıktan geri dönülecektir.  Sendikamız, bu sürecin sonuna kadar takipçisi olmaya devam edecektir. Sendikamız SES; kurulduğu günden bugüne darbe süreçlerinde en çok emek ve demokrasi mücadelesinin zarar gördüğünü savunmuş, ülkemizde geçmişte yaşanan bütün darbelerin karşısında olmuş; 15 Temmuz 2016 gecesi de Türkiye’nin darbeler tarihine bir yenisinin eklenmesi girişimine karşı açık bir tutum alarak demokrasi ve insan haklarının yanında yer almıştır. Geçmişten bu güne darbeler konusunda tutumu net olan ve sürekli olarak darbelerde zarar gören örgütümüzü,üye ve yöneticilerimiz açığa alınarak darbecilere yönelik yapılan operasyona dahil edilmesi kamu kurumlarında darbe girişimine karşı yürütülen sürecin siyasi bir cadı avına dönüştürülmek istendiğini  yönündeki endişelerimizi artırmakta, Demokrasi ve özgürlükler mücadelesinde kararlı duruşu olan örgütümüzü baskı altına alma niyeti taşındığı görünmektedir” denildi.(HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Aleviler Hacı Bektaşi Dergahını geri isteyecek

SONRAKİ HABER

“ABD'nin kullandığı uranyum nedeniyle Irak’ta kusurlu doğumlar yaşandı”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa