23 Temmuz 2016 19:09

HSYK Üyesi Kerim Tosun ile 17 hakim ve savcı tutuklandı

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan HSYK Üyesi Kerim Tosun ile 17 hakim ve savcı tutuklandı.

HSYK Üyesi Kerim Tosun ile 17 hakim ve savcı tutuklandı

Paylaş

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından hakkında gözaltı kararı verilen ve dün yakalanan HSYK Üyesi Kerim Tosun, işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edildi. Tosun, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle gönderildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece, hakkında gözaltı kararı verilen ve üyelikleri düşürülen 5 HSYK üyesi de tutuklanmış oldu.

Ayrıca, savcılık sorguları tamamlanarak, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 17 hakim ve savcı hakkında daha tutuklama kararı verildi.

300 ASKER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan Genelkurmay Kuvvet Geliştirme ve Kaynak Yönetim Daire Başkanı Tümgeneral Oğuz Serhad Habiboğlu ve Tuğgeneral Cüneyt Soyraç'ın da aralarında bulunduğu çeşitli rütbelerdeki 300 asker, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarınca ifadeleri alınacak şüphelilerin, nöbetçi sulh ceza hakimliklerine sevk edilmesi bekleniyor. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Kapatılan 'Alevi' dernekleri Alevilere karşı kullanılıyordu

SONRAKİ HABER

Ersur Tekstil işçileri işsiz kalma kaygısı yaşıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa