Bakırköy’de 74 hakim ve savcı tutuklandı

Bakırköy’de 74 hakim ve savcı tutuklandı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca gözaltına alınan 106 hakim ve savcıdan 74'ü tutuklandı, 32'si serbest bırakıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında gözaltı kararı verilen 140 hakim ve savcıdan düne kadar 106'sı gözaltına alındı. Bunlardan 74'ü tutuklanırken, 32'si serbest bırakıldı. Kalan 34 hakim ve savcı ise adreslerinde bulunamadı. 

Darbe girişiminden bir gün sonra haklarında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "Türkiye Cumhuriyet hükümetini görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engel olmaya teşebbüs" suçlarından gözaltı kararı verilen 140 hakim ve savcıdan bugüne kadar 106'sı gözaltına alınarak sorguları tamamlandı.  Bakırköy Adliyesi, Küçükçekmece Adliyesi ve Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli hakim ve savcıların sorguları, Bakırköy Başsavcıvekilleri Ömer Faruk Aydıner, Raif Bıkmaz ve Bülent Gümüş tarafından yapıldı.

Sorgulanan tamamlanan 106 hakim ve savcıdan 74'ü tutuklanırken, 32'si ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.  Haklarında gözaltı kararı verilen 140 hakim ve savcı arasında bulunan 34 hakim ve savcı ise, kayıtlı adreslerinde bulunamadı. Bu hakim ve savcıların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

TUTUKLANAN HAKİM VE SAVCILAR

Abdullar Denizer, Abdullah Seçil Çalıkhan, Adem Karaca, Adnan Acar, Ahmet Kılıç, Ahmet Müşteba Özbek, Ahmet Selçuk Varol, Akif Köylü, Ali Köse, Asabil Yırtıcı, Atakan Yaşaroğlu, Aydoğan Güngör, Ayhan Önder, Bahattin Çelik, Bayram Turgut, Bülent Göktopal, Cemalettin Karahan, Emir Erdem Şimşek, Emre Tan, Ercan Karakuş, Ercan Şafak, Ertuğrul Ayar, Eyüp Özer, Eyüp Savcı, Fikret Gönen, Harun Mor, Hasan Gülver, Hasan Teke, Hayati Yelesdağ, Hüseyin Gülmez, İbrahim Baytekin, İbrahim Karpuz, İlyas Gülbaylı, İshak Klavuz, İsmail Şahbaz, Kutay Telli, Mecit Gürsoy, Mehmet Akbay, Mehmet Cemil Fidancı, Mehmet Çelebi, Mehmet Sait Bilge, Memiş Gümüş, Mesut Yıldırım, Mustafa Altun, Mustafa Doğan, Mustafa Kara, Mustafa Karaosmanoğlu, Mustafa Kobat, Nedim Acu, Nesibe Özer, Nevin Özkan, Nihat Öztürk,

Olcay Dündar, Ömer Tuncer, Ramazan Boyraz, Recep Eşim, Salih Baş, Salih Türkyılmaz, Sercan Coşkunkulak, Serhat Gündüzay, Serkan Çağlayan, Serkan Gümüşoğlu, Sinan Zengin, Şeref Gürkan, Tahir Aydoğmuş, Tonguç Bölükbaş, Yasin Kadıoğlu, Yaşar Sadık Taşkın, Yüksel Aksu, Yüksel Gök, Zeki Güler, Zülal Bilge. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER HakimSavcıDarbe