23 Temmuz 2016 00:20
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Temmuz 2016 08:01

Demirtaş: Belki bugün de doğru şeyler söylüyoruzdur

Demirtaş twitter'dan 2012'deki bir açıklamasını paylaşarak, 'Keşke önyargısız dinlemeyi öğrenseniz. Belki bugün de doğru şeyler söylüyoruzdur' dedi.

Demirtaş: Belki bugün de doğru şeyler söylüyoruzdur

Paylaş

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, twitter'dan 14 Nisan 2012'de yaptığı bir açıklamayı paylaşarak, "Keşke önyargısız dinlemeyi öğrenseniz. Belki bugün de doğru şeyler söylüyoruzdur" mesajı paylaştı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan paylaşımda bulundu. Demirtaş paylaşımda, 2012 yılında Fetullah Gülen'in kadrolarının vali, hakim, bakan olduğunu söylediği ve cemaatin hücre tipi örgütlenmeyle devleti ele geçirdiğini söylediği açıklamasını paylaştı. Demirtaş, 2012 yılındaki açıklamasının üstüne, "Keşke önyargısız dinlemeyi öğrenseniz. Belki bugün de doğru şeyler söylüyoruzdur" mesajı paylaştı.

Demirtaş'ın 2012 yılında yaptığı açıklama şöyle: 

"Darbeyi destek Fetullah Gülen, şu anda Türkiye'yi yönetiyor. Demek ki, darbeyle yüzleşilmiyor. Fetullah Gülen'in ekibi, kadroları vali olmuş, savcı olmuş, hakim olmuş, bakan olmuş, milletvekili olmuş, her yerde Gülen'in zihniyetiyle hareket ediyorlar. Gülen'in talimatıyla, kurdukları hücre örgütlenmeleriyle her yeri yönetiyorlar. Sanıyor musunuz ki; Diyarbakır Valisi, Diyarbakır'da tek başına karar alabiliyor? Diyarbakır Emniyet Müdürü, Diyarbakır'da tek başına karar alabiliyor, var mı böyle bir şey? Cemaatin hücre örgütlenmeleri izin vermeden, operasyon yapabiliyorlar mı, yapamıyorlar mı? Hani darbeyle yüzleşme, darbeyle hesaplaşma? O yüzden kimse kimseyi kandırmasın. Biz gerçekleri görüyor ve onu söylüyoruz."

‘BELKİ BUGÜN DE YANLIŞ ŞEYLER SÖYLÜYORLARDIR’

Demirtaş yine twitter’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil olmak üzere AKP’li politikacıların Fethullah Gülen’e selamlar gönderdiği anlardan oluşan bir video daha paylaşarak ‘Keşke ön yargısız dinlemeyi öğrenseniz. Belki bugün de yanlış şeyler söylüyorlardır’ şeklinde paylaşımda bulundu. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

GÖP: Özgürlükler genişletilmeli

SONRAKİ HABER

Ersur Tekstil işçileri işsiz kalma kaygısı yaşıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa