BTS üyesi iki kişi görevden uzaklaştırıldı

BTS üyesi iki kişi görevden uzaklaştırıldı

KESK’e bağlı BTS, iki üyelerinin paralel yapıyla hiçbir alakaları olmamasına rağmen görevlerinden uzaklaştırıldıklarını açıkladı.

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Elazığ Havalimanı Müdürlüğünde çalışan Sultan Tugay Karakuş ile Siirt Havalimanı Müdürlüğünde çalışan Nazım Sarsılmaz isimli üyelerinin paralel yapıyla hiçbir alakaları olmamasına rağmen görevlerinden uzaklaştırıldıklarını açıkladı.

Yazılı olarak yapılan açıklamada, “15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan sorumlu ve suçlu bulma çabası kimin hangi gerekçelerle yaptığı belli olmayan listelerle neredeyse cadı avına dönüşmüştür. Bu listelerde paralel yapıyla ya da darbe girişimi ile ilgili olmadığı belli olan isimlerin kişisel husumetler nedeniyle de yer aldığı gün gibi aşikardır. Bunun en bariz örnekleri Elazığ Havalimanı Müdürlüğünde çalışan üyemiz Sultan Tugay Karakuş ile Siirt Havalimanı Müdürlüğünde çalışan üyemiz Nazım Sarsılmaz’ın görevlerinden alınmasıdır” denildi.

Kişisel husumet taşıyan Havalimanı Müdürlerinin gayretleriyle Karakuş ve Sarsılmaz’ın görevlerinden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamada, hukuk ve adaletin herkese lazım olduğu ifade edildi. Sendikanın bu işlemin kaldırılması için bütün meşru ve hukuksal zemini kullanacağı kaydedilen açıklamada, üyeleriyle hukuk dışı yollarla uğraşmayı iş edinenlerin peşlerinin bırakılmayacağı vurgulandı. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net