22 Temmuz 2016 16:48

‘Halka hizmet eden TRT istediğimiz için soruşturuluyoruz'

Darbe girişiminin ardından hakkında soruşturma açılan KESK Haber-Sen Yöneticisi Mehmet Demir 'Bir trajikomedinin içerisindeyiz' dedi.

‘Halka hizmet eden TRT istediğimiz için soruşturuluyoruz'

Paylaş

Darbe girişimi ardından kamu kurumlarında başlatılan operasyonlar kapsamında hakkında soruşturma başlatılan TRT çalışanı ve KESK Haber-Sen Yöneticisi Mehmet Demir, “Bir trajikomedinin içerisindeyiz” dedi. TRT’de açığa alınan 300 çalışanın 10’unun KESK’e bağlı Haber Sen üyesi olduğu açıklanmıştı.

‘TRAJİKOMEDİNİN İÇERİSİNDEYİZ’

Hakkında başlatılan soruşturma işleminin ardından Hayatın Sesi Televizyonu’na konuşan 17 yıllık TRT çalışanı, KESK Haber-Sen yöneticisi Mehmet Demir, “Açığa alınmamızın, yıllardan beri TRT’de yürüttüğümüz kamu hizmeti yayıncılığı, demokratik TRT, halkın TRT’si mücadelesi ile alakası olsa gerek. Soruşturma gerekçesi olarak ‘Demokratik bir TRT istediğiniz için, halka hizmet eden bir TRT istediğiniz için sizi soruşturuyoruz’ diyemeyecekleri için oraya ‘FETÖ’ yazdırmışlar. Böyle bir trajikomedinin içerisindeyiz” diye konuştu.

‘ORTAKLIK BOZULMAMIŞKEN BEDEL ÖDEDİM’

Geçmiş dönemde TRT’ye cemaat yönetiminin egemen olduğu söyleyen Demir, sözlerine şöyle devam etti: “Henüz bu ortaklık bozulmamışken, yönetimdeki cemaatçilerin gadrine uğramış, bedel ödemiş insanlardan biriyim bende. Şimdi geçmişte mağduru olduğum insanla aynı ‘terör örgütüne’ mensup olmaktan yada bağlantılı olmaktan hakkımda soruşturma başlatmışlar.” “Ben büyük ihtimalle sendikal faaliyetlerimden ötürü böyle birşeyle karşılaştım” diyen Demir, KESK’in duruma ilişkin toplantılar yaptığını ifade ederek, “KESK zaten bütün bu yaşananlara dair bütünsel bir tepki geliştirme hazırlığında. Öğrendiğim kadarıyla KESK yöneticisi arkadaşlarımız toplantı halindeler. Türkiye’nin dört bir yanından gelen bilgileri derliyorlar. Sendikamın bana önerdiği yoldan gideceğim. Hukuksal mücadeleyi sürdüreceğiz. Yıllardır yaptığımız gibi fiili meşru mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.(İstanbul/EVRENSEL) 
 

ÖNCEKİ HABER

ITUC ve ETUC : Darbeyi de hükümet baskısını da kınıyoruz

SONRAKİ HABER

Ersur Tekstil işçileri işsiz kalma kaygısı yaşıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa