Kopan parmağıyla 3 hastane dolaştı

Kopan parmağıyla 3 hastane dolaştı

İstanbul'da tekstil atölyesinde çalışan Yasemin Güneş'in kopan serçe parmağı sekiz saatte 3 hastane gezdikten sonra dikildi.

Haluk TURGUT

İstanbul’da, çalıştığı tekstil atölyesinde merdivenlerden inerken düşen 31 yaşındaki Yasemin Güneş’in sağ elinin serçe parmağı merdivenin korkuluklarına takılarak koptu. İstanbul’da iki hastane dolaşan Yasemin Güneş’in kopan parmağı, kazadan 8 saat sonra getirildiği Gebze’de bulunan özel bir hastanede yerine dikildi.

30 Haziran günü meydana gelen olayda, Ümraniye’de bir tekstil atölyesinde çalışan Yasemin Güneş merdivenlerden indiği sırada ayağı takılarak düştü. Yasemin Güneş’in sağ elinin serçe parmağı merdivenin korkuluklarına takılarak koptu. Yasemin Güneş önce Numune Hastanesine kaldırıldı. Ardından Kartal Devlet Hastanesine sevk edildi. Yasemin Güneş kopan parmağını da yanına alarak taksi ile Kartal Devlet Hastanesine gitti. Burada, parmağın yerine dikilemeyeceği bildirildi. Yasemin Güneş yaptığı araştırmanın ardından Kocaeli Gebze’de bulunan özel bir hastaneye geldi. Olaydan 8 saat sonra Yasemin Güneş’in kopan parmağı yerine dikildi. Yasemin Güneş kontrol için hastaneye gelirken, tedavinin sonuç verdiği görüldü.

Kopan parmağıyla 8 saat dolaştığını belirten Yasemin Güneş yaşadıklarını şöyle anlattı: “İşyerinde merdivenlerden inerken dengemi kaybettim. Düşerken tutunduğum demir korkuluğa takılan parmağım koptu. Ambulans çağırıldı ve beni Numune Hastanesine götürdüler. Burada sadece bir film çektiler. Filmden sonra, ‘Bu parmağı burada dikebilecek kimse yok’ diyerek, beni Kartal Devlet Hastanesine sevk etmek istediler. Parmağı korumak için bana hiçbir şekilde bir şey verilmedi. Kendi imkanlarımla kopan parmağımı korumaya çalışıyordum. Parmağımı alıp taksi ile Kartal Devlet Hastanesine geçtim. Burada plastik cerrahı bana ‘Bu parmak hiçbir şekilde dikilemez. Bu parmağı bu şekilde kapatacağım’ dedi. Operasyonun ardından kopan parmağımı alıp Gebze’deki hastaneye geldim. Kopan parmağımla birlikte tam 8 saat dolaştım. Acil olarak ameliyata alındım. 4 saat zor bir ameliyatta kaldım. Başarılı bir ameliyat oldu. İki hastane hakkında suç duyurusunda bulundum. Her iki hastaneye de dava açacağım.” (İstanbul/DHA)
 

www.evrensel.net