21 Temmuz 2016 01:36

OHAL kararı sosyal medyada gündem oldu

AKP Hükümeti'nin, OHAL'i tüm Türkiye'ye yayması özellikler sosyal medyada gündem oldu.

OHAL kararı sosyal medyada gündem oldu

Paylaş

AKP Hükümeti'nin, OHAL'i tüm Türkiye'ye yayması özellikler sosyal medyada gündem oldu. Kimi sosyal medya kullanıcıları "Oldu olacak Anadolu'dan Görünüm ve Perde Arkası programlarını da yeniden başlayın. #OHAL" şeklinde paylaşımlarda bulunarak tepkilerini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tüm Türkiye'de geçerli olmak üzere 3 ay süreli Olağanüstü Hal kararı aldıklarını ilan etmesi, soysal medyada gündem oldu. Sosyal medya platformu Twiter kullanıcıları, alınan OHAL kararına dair birbirinden ilginç yorumlarda bulundu.

Dikkat çekici o yorumlardan bazıları şöyle 

"- Hasip [email protected] : Geçmiş olsun Türkiye,Tüm yurttaşlar;darbeden kurtulduk diye demokrasi bayramı bitti,devlet partisi,tek kişi hegemonyası devri başlayacak..!

- Ezgi [email protected] : Güneydoğu'da OHAL 46 kez uzatıldı. Bilginize.

- Hilâl [email protected]_kaplan : Eskiden darbeciler OHAL ilan ederdi/ettirirdi. Bugün terör odaklarıyla mücadele edip, demokrasiyi tahkim etmek için OHAL ilan ediliyor.

- Leman [email protected] : Hak ve özgürlüklerin askıya alındığı, hukukun devre dışı kaldığı yönetim biçimine OHAL denir.OHAL diktatorlukle yönetilen ülkelerde olur.

- Ş[email protected] : Kürtler, Türklerle hak ve özgürlükler olarak hiçbir zaman eşit olamadı. Allaha şükürler olsun ki RTE sayesinde hak ihlallerinde eşit olacağız

- Prof.Dr. Gazi Çağ[email protected] : Sur, Sirnak yerle bir edilirken bati büyük ölcüde sustu: OHAL batiya da geldi. Susanlar kurtulmuyor. Ders olsun!

- Şerif [email protected] : Kendisi gibi düşünen/yaşayanlar dışındaki tüm kesimlere düşman bi iktidar anlayışının OHAL'i nasıl "iyi niyetli" olabilir?

- Fehim Taş[email protected] : Darbeye ortak tepki veren meclisin öne çıkacağı ve darbe mekaniğinin bertaraf edileceği sağlıklı bir süreci umarken gelinen nokta OHAL!

- Leyla [email protected] : OHAL, Devletin istediği kadar düşünmeniz,konuşmanız,uyumanız, gezmeniz, çalışmanız ve yaşamanızdır. Çünkü yasaklar, hapse atar, evini basar.

- [email protected] : Oldu olacak Anadolu'dan Görünüm ve Perde Arkası programlarını da yeniden başlayın. #OHAL

- [email protected] : OHAL ile ilgili daha kısa bir açıklama; Artık herkes Akrep, Kirpi, Toma, Ural'ı görecek. Sadece yoksul mahalleler ve devrimciler değil... :)

- [email protected] : OHAL NEDİR ; İşkencenin, gözaltının, sürgünün, kayıpların ve faili meçhullerin olduğu karanlık günler demektir.

- ben û sen [email protected] : Ohal, hâl'dan anlamazların işidir!

- Turan Altuner @Turamax : Diyarbakira OHAL turlari düzenleyin, size anlatsinlar. ne menem birsey oldugunu.

- Jorhat Botî@BotaniBoti : OHALi ben kaldırdım diye yıllarca oy toplayanlar, OHALi getirdiler."
 

ÖNCEKİ HABER

Fabrikada darbe muhabbetleri

SONRAKİ HABER

Türk Telekom hat kiralama bedelini yükseltti; yeni zamlar yolda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa