Nusaybin’de patlama: 2 kadın yaşamını yitirdi

Nusaybin’de patlama: 2 kadın yaşamını yitirdi

Nusaybin Yenişehir Mahallesi'nde bulunan evlerindeki eşyaları çıkarmak için giden Heyhat Müjde ve kızı Saadet Müjde patlama sonucu hayatını kaybetti.

Nusaybin Yenişehir Mahallesi'nde bulunan evlerindeki eşyaları çıkarmak için giden Heyhat Müjde ve kızı Saadet Müjde meydana gelen patlama sonucu yaşamını yitirdi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde öğlen saatlerinde yaşanan patlama yaşandı. Patlama sırasında, 43 yaşındaki Heyhat Müjde ve 19 yaşındaki 7 aylık bebeği olan kızı Saadet Müjde yaşamını yitirdi. Evlerindeki eşyaları çıkartmak için evlerinin bulunduğu Yenişehir Mahallesi'ne giden iki kadının mahalleye gittiği sırada patlama yaşandı.

Eve dönmeyen eşi ve kızından haber alamayan baba Casım Müjde, polisi aradı. Polis tarafından Müjde’ye, "Mahalleye giremeyiz ama merak ediyorsan sorumluluğu üzerine alan metni imzala ve git mahalleye bak" dedi. Bunun üzerine Müjde, metni imzalayıp mahalleye girdi.

Mahallede eşi ve kızının parçalanan cesediyle karşılaşan Müjde, cenazeleri çıkartmak için aradığı 112'den de olumsuz cevap aldı.

Anne ve kızın cenazesi hala mahalleden çıkarılmazken, polis ise mahalleye girişlere izin vermiyor. (DİHA)
 

www.evrensel.net