İncirlik Üssü’nde inceleme yapıldı: 8 asker gözaltına alındı

İncirlik Üssü’nde inceleme yapıldı: 8 asker gözaltına alındı

Adana'daki İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda 2'si Başsavcı Vekili 7 savcı ve polisler arama ve inceleme yaptı. 8 asker gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında, İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı’nda arama ve inceleme yapıldı.

İncirlik Üssü’nden kalkan uçakların, Ankara'da bombalama eylemine katıldığı ve tankerlerle yakıt ikmali yapıldığı iddiaları ile gündeme gelen 10. Tanker Üs Komutanlığı’nda, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca görevlendirilen 2 cumhuriyet başsavcı vekili ve 5 cumhuriyet savcısı, polis ekipleri eşliğinde saat 15.00 sıralarında arama ve inceleme çalışmalarına başladı.

Çalışmalar kapsamında hava üssünün kule kayıtları, radar kayıtları, tanker uçaklarının radar takibi, darbe girişimi için havalanan F-16 savaş uçaklarına yakıt ikmali yapmalarını sağlayan askeri mürettebatla ilgili incelemelerin sürdüğü öğrenildi.

8 ASKER GÖZALTINA ALINDI

İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda 3'ü Başsavcı Vekili 7 savcı tarafından yapılan arama tamamlandı. 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda kule kayıtları, radar kayıtları, tanker uçaklarının radar takibi, darbe girişimi için havalanan F-16 savaş uçaklarına yakıt ikmali yapmalarını sağlayan askeri mürettebatla ilgili yapılan inceleme sonucu 8 asker gözaltına alındı. Saat 20.00'de sona eren arama ve inceleme sonucu askerler, Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilip, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Savcı ve polisler ise İncirlik'ten ayrıldı. (CİHAN)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Temmuz 2016 20:41
www.evrensel.net