Hasta mahpus  açlık grevinde

Hasta mahpus açlık grevinde

Arkadaşlarıyla aynı koğuşta kalmak istediği için 63 gündür açlık grevinde olan Ali Şimşek'in taleplerine sürgünlerle yanıt veriliyor.

Arkadaşlarıyla aynı koğuşta kalmak istediği için 63 gündür açlık grevinde olan siyasi mahkum Ali Şimşek'in taleplerine sürgünlerle yanıt veriliyor. 

Ailesinin Ali Şimşek ile yaptığı görüşmede Ali Şimşek’in bedensel olarak çok zor durumda ve aynı zamanda testis tümörü olduğunu belirtiliyor. Ali Şimşek’in durumuna ilişkin verilen dilekçeler ise cevapsız kalıyor. Ali Şimşek’in defalarca gardiyanlar tarafından sistematik işkenceye maruz kaldığını ve hiçbir kurumun da buna engel olmadığını iddia edilirken, Ali Şimşek’in ablası Hatice Kara da kardeşinin durumundan endişe duyduğunu söyledi. Kara, “Oradaki gardiyanlar benim kardeşimin gururu ile oynadıklarını zannederek, kardeşime çıplak arama dayatmasında bulunmuşlar. Ama benim kardeşim gördüğü işkencelere rağmen onuru ile dik duruşu ile yaşamaya devam etmektedir” diye konuştu. Adalet Bakanlığı’na seslenen Kara, kardeşinin taleplerinin yerine getirilmesini istedi. (Ankara/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net