İçişleri'nde 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı

İçişleri'nde 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli toplam 8 bin 777 personelin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Görevden uzaklaştırılanlar arasında biri il valisi, 29'u merkez valisi olmak üzere 30 vali, 46 kaymakam, 52 mülkiye müfettişi, 16 hukuk müşaviri, bir genel müdür yardımcısı ve 2 daire başkanı da bulunuyor. 

En çok uzaklaştırma Emniyet Genel Müdürlüğü'nde (EGM) de yapılıyor.. EGM, Türkiye genelinde rütbelilerin de içinde bulunduğu 7 bin 850 emniyet personelinin açığa alınması talimatını verdi.

SİLAHLARINA EL KONULDU

Darbe girişiminin ardından harekete geçen Emniyet, Türkiye genelinde ilk etapta rütbelilerin de içinde bulunduğu 7 bin 850 emniyet personelinin açığa alınması için işlem başlattı. 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen yazı ve listede, hangi ilde hangi personelin alınacağı bildirildi. Ayrıca, iki gündür Emniyet'e çağrılan polislerin silahlarına el konulup kimlikleri alındı. Bu personel hakkında daha sonra adli işlem yapılacağı kaydedilirken, açığa alma ve gözaltı işlemlerinin artacağı öğrenildi. (CİHAN)


 

www.evrensel.net