17 Temmuz 2016 09:45

Çanakkale Valisi: İnşallah idam da gelecek

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, konuşması sırasında 'idam isteriz' sloganına, 'İnşallah o da gelecek' diyerek karşılık verdi.

Çanakkale Valisi: İnşallah idam da gelecek

Paylaş

Darbe girişimi sonrası ülkenin pek çok merkezinde düzenlenen eylemlerde "İdam isteriz" sloganları atılmaya devam ediliyor. Çanakkale'deki darbe girişimi protestoları sırasında kalabalık "İdam isteriz" sloganları attı. Çanakkale Valisi Hamza Erkal da bunun üzerine "İnşallah o da gelecek" dedi.

İskele meydanında toplanan gruba AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın eşi Kevser Turan, Çanakkale AKP İl Başkanı Yeşim Karadağ, AKP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ve partililer destek verdi.

'OKYANUS ÖTESİNE BAĞLANMIŞ MANKURT KAFALILAR'

İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ile alana gelen Vali Hamza Erkal, "Gerçek manada göğsünü siper edercesine tankların önüne atılarak bütün o jetlerin, atılan o bombaların ve helikopterlerden açılan ateşlerin hiç birini kaile almayarak gönlünü, göğsünü siper ederek karşı durdu. Hiç kimseye geçit vermeyeceğini gösterdiği bir gündür. Bizim için bugün demokrasi günüdür. Bu meclis en zorlu savaşlarda dahi, en çetin en kötü düşmanlar tarafından bombalanmadı. Savaş esnasında dahi bu meclis açıktı. Çünkü milli iradenin adresi olan bu meclisin açık kalması gerekiyordu. Ve herkes buna saygı gösterdi. Savaştığımız düşmanlarımız dahi saygı gösterdi. Ama maalesef ki bu hainler meclisi bombaladılar. Özellikle Başbakanımızın odasını hedef alarak bombaladılar. Cumhurbaşkanımızın çıktığı oteli ordadır düşüncesiyle Marmaris'teki oteli bombaladılar. Bakın o silahları, uçakları, tankları, helikopterleri bu millet kendini korusun diye onlara teslim etti. Ancak çiğ süt emenler bunu yapabilir. Bunlar çiğ süt emmiş, okyanus ötesine bağlanmış mankurt kafalılardır. Bunlar beyinleri süngerleşmiş cahillerdir. Hepsi gerçek manada haramzade. Ama bu millet artık koyun gibi güdülecek bir millet değildir" dedi.

Kalabalık içinden 'idam isteriz' sloganları atanlara Çanakkale Valisi Hamza Erkal da 'İnşallah o da gelecek' diyerek karşılık verdi. Vali Erkal konuşmasının devamında, "Bu millet ve seçtiği kadrolar, öyle kıytırık tehditlerle o makamı, milletin onlara teslim ettiği, o iradeyi öyle bırakacak, çekip gidecek, şapkasını alıp gidecek bir kadro değil. Bunun farkına sanırım yeni varıyorlar. Ama biz bunları biliyoruz. Ve bunu en güzel şekilde tüm millet olarak dün akşam itibariyle sabaha kadar gösterdik. Biz bunların hepsinin farkındayız. Bundan sonraki süreçte hepsi tek tek belirlenip, teslim alınacak ve gereği yapılacak. Hiç kimseyi affedecek durumda değiliz. Çünkü bu mesele vatan meselesidir. Bu mesele var olma meseledir. Hiç kimseye pabuç bırakacak değiliz. Yargının içinde de destek olanlar. Diğer kurumların içinde destek olanlar. Sosyal medyadan öyle ufak ufak dokundurmalarla, sanki itidal başarılı olacakmış gibi pozisyon alanlar. Hepinizin farkındayız. Hiç merak etmeyin günü gelecek. Sizler de hesap vereceksiniz. Gelibolu'da yine 6 tane askeriyeden hakim ve savcı gözaltı. Bunun yanında adli ve idari yargının içinde de bunlara destek verenlerle de ilgili gereği yapılacak. O liste daha henüz gelmedi. Gelecek. Hiç merak etmeyin" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Halka yol gösteren hürriyet

SONRAKİ HABER

Venezuela’da muhalif lider kendini başkan ilan etti, Trump destekledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa