İŞKUR işçileri eylemde

İŞKUR işçileri eylemde

İŞKUR kapsamında sekiz aylığına işe alınan ve henüz büyük bölümünün sekizinci ayını dahi doldurmadan, İŞKUR'un projeyi bitirme kararıyla işsiz kalacak olan 10 binin üzerinde İŞKUR işçisi yaşananlara tepki gösterdi.AKP önünde basın açıklaması yapan işçilere Emek Partisi, BDP ve CHP Muğla M

AKP önünde basın açıklaması yapan işçilere Emek Partisi, BDP ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir de destek verdi.

İşçilerden Ramazan Bağış, ağır şartlarda çalışmalarına rağmen yeniden işsiz kalma tehdidi ile karşı karşıya olduklarını belirtti. Bağış, projenin bu şekilde bitirilmesi durumunda işsizler ordusuna yeni on binlerin katılacağını belirtti. İşsiz kalmamak için bütün kapıları çaldıklarını aktaran Bağış, "AKP İl başkanı sizi sokaktan topladık diyerek tekrardan sokaklara dönüp kaderimize boyun eğmemizi istiyor" sözlerini kullandı. 29 Mayıs'ta kapı önüne koyulmak istemediklerine vurgu yapan Bağış, işlerinin kalıcı olmasını istediklerini söyledi.  CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, projenin kendisine tepki göstererek, iktidarın halkı kandırmaya çalıştığını söyledi.

Emek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Sadık Güleç, parti olarak İŞKUR işçilerinin haklı davasında sonuna kadar birlikte olacaklarını söyledi. (Urfa/EVRENSEL)

www.evrensel.net