Erdoğan: Durum normalleşene kadar alanlardan ayrılmak yok

Erdoğan: Durum normalleşene kadar alanlardan ayrılmak yok

Darbe girişimi ortaya çıktığında insanları sokağa çıkmaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, durum normalleşene kadar alanların terk edilmemesini istedi.

Darbe girişimi ortaya çıktığında insanları sokaklara çıkmaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, durum normalleşene kadar alanların terk edilmemesini istedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı. Yapılan darbe girişiminden paralel yapıyı sorumlu tutan Erdoğan'ın konuşması sık sık, "Vur de vuralım öl de ölelim" sloganıyla kesildi. Darbe girişiminin 25 Aralık'tan sonra dün akşam ortaya çıktığının altını çizerek, paralel yapının "terör örgütü olduğunu ve gerçek yüzünün ortaya çıktığını" belirterek, darbe girişimine işaret etti. 

Üzerlerinde F-16 uçaklarının uçurulduğunu belirterek, "Bunları babalarının parası ile mi aldılar" diye soran Erdoğan, Genelkurmay Başkanı'ndan kuvvet komutanlarına kadar darbe girişimlerine alet olmadıklarını darbeyi küçük bir azınlığın yaptığını söyledi. "Milletin iş başına getirdiği hükümet görevdedir. Yüzde 52 ile iş başına getirdiği Cumhurbaşkanı görevdedir" diyen Erdoğan, darbeye karşı duracaklarını söyledi.

Fetullah Gülen'e de "Bu millete yaptığın ihanet yeter" diyen Erdoğan'ın sözlerine karşılık, "İdam isteriz" sloganıyla karşılık verildi. Türkiye'nin büyümesini, milletin güçlenmesini hazmedemediklerini söyleyen Erdoğan, "Ama isteseler de istemeseler de hak yerini bulacaktır" dedi. THY'nin seferlerini başlattığını dile getiren Erdoğan, Ankara'da da havaalanının açılacağını söyledi. Erdoğan kitleye, "durum normalleşene kadar meydanlarından ayrılmaması" çağrısını yaptı. 

Erdoğan'ın konuşmaları sık sık tekbirlerle ve sloganlarla kesildi. Rabia işareti yapan Erdoğan, alanlardakilerle birlikte olduğunu söyledi. Erdoğan, "Tek millet, tek vatan, tek devlet" sloganlarını kitleye attırdı. (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net
ETİKETLER Tayyip Erdoğan