13 Temmuz 2016 20:40

Bakan: Köprüden geçseniz de geçmeseniz de para ödeyeceksiniz

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, geçiş ücreti tartışılan Osmangazi Köprüsü ile ilgili 'Geçseniz de geçmeseniz de para ödeyeceksiniz' dedi.

Bakan: Köprüden geçseniz de geçmeseniz de para ödeyeceksiniz

Paylaş

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, geçiş ücreti tartışılan Osmangazi Köprüsü ile ilgili “Geçseniz de geçmeseniz de para ödeyeceksiniz” dedi.

Azerbaycan Demiryolları İdaresi Bakanı Cavid Gurbanov ve beraberindeki heyetle görüşmesi öncesi konuşan Arslan, vatandaşların köprüyü kullanmaması halinde bile, verilen günlük 40 bin araçlık garanti geçiş taahhüdünden dolayı, köprüden geçiş parasının hazineden ödeneceğini söyledi.

ÜCRET NE KADAR?

Bugün uygulanan 25 dolarlık (88.75 TL) geçiş ücreti ile 40 dolar arasındaki 15 dolarlık farkı devlet firmaya ödeyecek. Günlük geçen araç sayısı 40 binden az olursa da eksik geçen araç başına devlet firmaya 40 dolar verecek.

Osman Gazi Köprüsü’nü de içine alan Gebze-İzmir otoyoluna ait sözleşme hükümlerine göre; sadece geçmeyen araçların değil, geçen araçlara ait ücret farkı da kamusal yükümlülük olarak kabul edilmiş. Sözleşmede garantilerin esas olduğu 35 dolarlık ücret ise 2008 yılına ait. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Urfa'da CHP milletvekillerine yumurtalı saldırı

SONRAKİ HABER

Bursa’da KESK üyeleri, İstanbul bölge mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa