Hamburg'da 'Ortak Yaşam Festivali'

Hamburg'da 'Ortak Yaşam Festivali'

DİDF Hamburg tarafindan 3 yıldır düzenlenen 'Irkçılığa, Ayrımcılığa ve Savaşa karşı; Ortak Yaşam Festivali' iki bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

DİDF Hamburg tarafindan 3 yıldır düzenlenen “Irkçılığa, Ayrımcılığa ve Savaşa karşı; Ortak Yaşam Festivali” iki bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Festival kapsamında, aşırı sağcı ve ayrımcı AfD partisi, PEGİDA gibi siyasi oluşumlar ve son yıllarda güçlenen ırkçılık üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

Irkçılığın nedenleri, nasıl güçlendiği ve karşısında nasıl bir mücadele perspektifiyle hareket edileceği üzerine yapılan tartışmadan sonra, yerli ve yabancı emekçilerin birlikte hareket etmesi vurgusu yapıldı.

NeuPack İşyeri Temsilciliği ve DİDF Hamburg adına konuşan Murat Güneş, “Almanya'da yıllardır yerli ve göçmen emekçilerin ırkçılığa, sosyal kısıtlamalara ve savaşlara karşı ortak mücadelesi için çaba sarf  ediyoruz. Bundan sonra da sorunlar karşısında sendikalar, partiler, kitle örgütleri ve antifaşist gruplarla birlikte güçlenerek mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

HAYATIN SESİ TELEVİZYONU İLE DAYANIŞMA

Festivalde, Göçmen Kadınlar Birliği bünyesinde çalışma yürüten koro, Hayatın Sesi Televizyonuna yönelik baskılara tepki olarak Hayatın Sesi Korosu adıyla sahne aldı.

Hayatın Sesi Televizyonu’nun İstanbul’dan gönderdiği mesajın da okunduğu festivalde, kanalla dayanışma çağrısı yapıldı. İişçi ve emekçilerin, Hayatın Sesi’ni sahiplenerek karartılmasına izin vermeyecekleri dile getirildi. (Hamburg /EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER DİDF