12 Temmuz 2016 21:15

Parmakları kopan işçiyi ortada bıraktılar

Doğuş Grubu’nun, Gebze Center AVM’nin açık otoparkının bulunduğu yere yaptığı otelin inşaatında parmakları kopan işçiyi hastanede bırak kaçtılar. 

Parmakları kopan işçiyi ortada bıraktılar

Paylaş

Doğuş Grubu’nun, Gebze Center AVM’nin açık otoparkının bulunduğu yere yaptığı otelin inşaatında skandal yaşandı. İnşaat yetkilileri parmakları kopan işçiyi hastanede bırakıp kaçtı. 

Sol’dan Oğuzhan Aktaş’ın haberine göre otel inşaatında çalışırken parmakları kopan işçi Mutlu Karadeniz önce hastaneye sevk edildi. Burada tedavi altına alınan Karadeniz, inşaat yetkililerinin kendisini hastanede tek başına bırakıp kaçtıklarını ifade etti.

İnşaatta bulunan iş makinelerinde güvenlik önlemlerinin alınmadığını belirten Karadeniz; “İşyerinde çalışırken makinede malzeme kesmem gerekiyordu. İşyerinde bulunan makinenin hiçbir güvenlik aparatı yoktu ve stop düğmesi çalışmıyordu. Bu makine ile malzeme keserken birden elimi kaptı ve parmaklarımı kesti. Durumu hemen işyerine bildirdim ancak ambulans bulamadıkları için kendi imkanlarımla hastaneye gittim. Bünyesinde çalıştığım firma patronu hastaneye geldi ve ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini söyledi. Ancak tedavim tamamlanmadan patronum beni burada bırakıp gitti” dedi. 

Hastane masraflarını de kendisinin ödediğini söyleyen Mutlu Karadeniz, şunları söyledi: “İşyerinin bana en ufak bir desteği olmadı. Makinede güvenlik önlemlerinin alınmadığını defalarca işyeri sahibine söyledik ancak hiçbir tedbir almadılar. Daha önceden SGK ve Sağlık Bakanlığı’na şikayette bulundum. Ekipmanların yetersiz olduğunu, düzensiz çalışma yapıldığını ilettim. 

Ancak bunların hiçbirisi dikkate alınmadı, beni de bu şekilde mağdur edip bırakıp gittiler. Benden önceki başka bir iş arkadaşım da kaza geçirdi ve beli kırıldı. Daha önce de şikayetçi olduk ve şimdide şikayetçiyim. Bütün haklarımı ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Geçirdiğim kazada parmaklarım koptu.” 
(İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Emeklilerin yüzde 75’i açlık sınırının altında yaşıyor

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa