Özel güvenliği vuran Onur Özbizerdik'e 5 yıl hapis cezası

Özel güvenliği vuran Onur Özbizerdik'e 5 yıl hapis cezası

Bir eğlence mekanında tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i sağ bacağından vuran Onur Özbizerdik'e 5 yıl hapis cezası verildi.

Sarıyer'de bir eğlence mekanında tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i tabancayla bacağından vurduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik, "Kasten yaralama" ve "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Onur Özbizerdik ve şikayetçi güvenlik görevlisi Hakan Gülez katılmadı. Mahkeme, Özbizerdik'i 86/1 ve 86/3. maddeleri uyarınca "Kasten yaralama" suçundan 3 yıl, "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçundan da Onur Özbizerdik'e 2 yıl olmak üzere toplamda 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik, 2014 yılının Kasım ayında bir eğlence mekanında tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i sağ bacağından vurmuştu. Onur Özbizerdik, "Yaralama", ve "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. (CİHAN)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Temmuz 2016 13:14
www.evrensel.net
ETİKETLER Onur Özbizerdik