Giresun'da polis çifte saldırı: 3 polis yaralandı

Giresun'da polis çifte saldırı: 3 polis yaralandı

Giresun'un Dereli ilçesinde önce devriye gezen polis aracı tarandı, ardından operasyona çıkan polislere mayınlı saldırı düzenlendi. 3 polis yaralandı.

Giresun'un Dereli ilçesinde devriye gezen polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte yaralanan bir polis, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırı üzerine bölgede başlatılan operasyonda ise araziye çıkan özel harekat timleri 01.30 sularında mayına bastı. Patlamada en az 2 özel harekatçı yaralanarak aynı hastaneye kaldırıldı.

VALİ KARAHAN: VUR-KAÇ TAKTİĞİYLE EYLEM YAPIYORLAR

Giresun Prof.Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne gelen ve tedavi altına alınan yaralı polis Suat Elidar'ın sağlık durumu hakkında bilgi alan Vali Hasan Karahan, açıklamalarda bulundu. Elidar'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Vali Karahan, “Dereli ilçesinde otogar mevkiinde saat 23.00 sıralarında polis aracına taciz ateşi açıldı. Bir polis memuru olayı hafif yaralarla atlattı. Saldırganlara hemen karşılık verildi. Saldırganlar karanlıktan faydalanarak kaçtı. Bölgede arama tarama faaliyetleri devam ediyor. Bir süredir bölgemizde hareketlilik olduğunu biliyoruz. Bitki örtüsü ve coğrafi yapıdan da faydalanarak vur-kaç taktiğiyle taciz eylemleri yapıyorlar. PKK’nın bölgede tutunma ve eylem yapma gayretlerini biliyoruz. Ama farklı bir şey de olabilir. Husumet ve siyasi olmayan bir faaliyet de olabilir. Konuyu araştırıyoruz” dedi. (DHA)

 

www.evrensel.net