THY’de 268 çalışan işten atıldı

THY’de 268 çalışan işten atıldı

THY, sosyal medya paylaşımları nedeniyle daha önce savunmalarını istediği 268 çalışanını ‘verimsizlik’ gerekçesini ileri sürerek işten attı.

Türk Hava Yolları, sosyal medya paylaşımları nedeniyle daha önce savunmalarını istediği 268 çalışanını ‘verimsizlik’ gerekçesini ileri sürerek işten attı.

Kokpit.aero’nun haberine göre, 268 personelin önemli bölümüne sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar nedeniyle önce uyarılmıştı. Paylaşımlarına devam eden, paylaşımları kaldırmayan personelle ilgili işlem başlatan THY yönetimi, bu çalışanları işten attı. Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanlığı’nın, tüm kabin memurlarına gönderdiği ‘uyarıda’ şöyle denilmişti: “Kabin ekiplerimize ait sosyal medya hesaplarından marka değerimiz ve kabin ekiplerimizin meslek itibarını olumsuz yönde etkileyebilecek görsel ve içeriğin paylaşılmamasını önem arz etmektedir. Toplumun erişimine açık olan bu paylaşımlar, yapılan işe ve şirketimiz yerleşkelerine ilişkin bilgilerin ifşa edilmesi nedeniyle güvenlik zaafına da sebebiyet vermektedir. Kabin ekiplerimizin konuya gereken hassasiyeti göstermesi beklenmekte olup belirtilen hususlara uymayan kabin ekipleri hakkında idare tedbir uygulanacaktır.” THY yönetimi, Atatürk Havalimanında gerçekleşen terör saldırısının sabahında ise çalışanları, kan kokuları ve yıkıntılar arasında çalışmaya zorlamıştı. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER THY