Bahoz Erdal'ın bir kez daha öldürüldüğü iddia edildi

Bahoz Erdal'ın bir kez daha öldürüldüğü iddia edildi

Hükümete yakınlığıyla bilinen medya kuruluşları PKK'nin lider kadrosundan Bahoz Erdal'ın Suriye'de öldürüldüğünü iddia etti.

Hükümete yakınlığıyla bilinen medya kuruluşları PKK'nin lider kadrosundan Bahoz Erdal'ın(Fehman Hüseyin) Suriye'de öldürüldüğünü iddia etti.

Ahrar'uş Şam'la bağlantılı olduğu belirtilen Tel Hamis Tugayları'nın yaptığı açıklamada, Bahoz Erdal'ın aracının vurulduğu ve yanındaki 8 kişiyle birlikte öldürüldüğü öne sürüldü.

ANF: PKK YALANLADI

ANF ise PKK kaynaklarına dayandırdığı haberinde Bahoz Erdal'a dair iddiaları yalanladı.

SÖZCÜ: GENELKURMAY DOĞRULAMADI

Sözcü ise Genelkurmay kaynaklarına dayandırdığı haberinde Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü iddiasının doğrulanmadığını belirtti. Haberde "Genelkurmay, sınır ötesindeki birimlerin yanı sıra Suriye Kamışlı’daki yerel kaynaklardan da konunun araştırılmasını istedi. PKK’lılar arasındaki konuşmalarda da Fehim Hüseyin’in öldürüldüğüne ilişkin söylentilerin doğru olmadığı, Tel Hamis Tugayları’nın isimlerini duyurmak için böyle bir açıklama yaptıkları öne sürüldü" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye medyasında çıkan haberlerde Bahoz Erdal'ın daha önce de pek çok kez öldürüldüğü iddia edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Temmuz 2016 21:14
www.evrensel.net
ETİKETLER Bahoz Erdal