09 Temmuz 2016 14:43

Niyazi Koyuncu Ceylan Ertem’le düet yaptı

Karadenizli Müzisyen Niyazi Koyuncu'nun, dört yıl aradan sonra çıkan ikinci albümü ‘Liva’da Ceylan Ertem’le düeti bulunuyor.

Niyazi Koyuncu Ceylan Ertem’le düet yaptı

Paylaş

Karadenizli Müzisyen Niyazi Koyuncu, dört yıl aradan sonra ikinci albümü ‘Liva’yı dinleyicisiyle buluşturdu. Kalan Müzik etiketiyle çıkan albümde, sanatçının Ceylan Ertem’le de düeti bulunuyor.

Niyazi Koyuncu ‘Muço Pa’ albümünün ardından ‘Liva’yı dinleyicisiyle buluşturdu.  Lazca’da Kar Suyu ve baharı karşılamak anlamına gelen ‘Liva’ albümünde Niyazi Koyuncu yine geleneği bozmuyor ve  albümde Türkçe, Lazca ve Hemşince eserlere yer veriyor.
11 eserin yer aldığı albümde anonim eserlerin (Fadimeşi Destani, Al Eline Fener, Sigara, Verena, Duman, Liligum...) yanı sıra sanatçı kendisine ait iki bestesi de yer alıyor. (Kalbüme Yağan Kar ve Ayrılık).

Aranjörlüğünü Evren Arkman ve Poyraz Kılıç’ın yaptığı albüm, ekip ruhu ve kolektif bir çalışmanın ürünü olarak çıktı.

Çok değerli müzisyenin destek verdiği albümde Koyuncu, Ceylan Ertem’le Kalbime Yağan Kar’a düet yaparken, sanatçıya vokallerde yine sanatçılar Selçuk Balcı ve Resul Dindar eşlik ediyor. Aydoğan Topal, Gökhan Birben gibi müzisyenler de albüme söz ve müzikleriyle katkı sunarken; sevilen şairlerden İbrahim Karaca ve Yasemin Yıldız da iki esere şarkı sözü yazdı.

Müziği ağabeyi Kazım Koyuncu’dan miras alarak bugünlere taşıyan Niyazi Koyuncu, Lazca rock müziğinin genç temsilcilerinde de biri. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Raymond Pettibon Londra’da

SONRAKİ HABER

İZBAN işçisi intihar etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa