Hillary Clinton’a yeni soruşturma

Hillary Clinton’a yeni soruşturma

ABD Dışişleri Bakanlığı, Demokrat Parti başkan aday adayı Hillary Clinton hakkında eni bir soruşturma başlatıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Demokrat Parti başkan aday adayı Hillary Clinton’ın bakanlığı döneminde elektronik yazışmalar için özel e-posta adresini kullanması hakkında yeni bir soruşturma başlatıyor.

AP haber ajansının ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre Adalet Bakanlığı'nın suçsuz bulduğu Clinton, bu sefer Dışişleri Bakanlığı tarafından sorgulanacak.

Bakanlık Sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanlığı’nın Nisan 2017’de Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Adalet Bakanlığının başlattıkları soruşturmayla çakışmaması için durdurduğu soruşturmanın yeniden başlayacağını açıkladı. Kirby, Clinton’un bakanlık yaptığı dönemde birlikte çalıştığı kişilerin sorgulanacağını belirtti.

ABD basınında yer alan haberlere göre Clinton’un yanı sıra Cheryl Mills, Jake Sullivan ve Huma Abedin’in soruşturmada ismine ilk müracaat edilecek isimler olacak.

FBI Direktörü James Comey, Clinton’ın Dışişleri Bakanlığı dönemindeki resmi yazışmalarda kişisel elektronik posta hesabını kullanmasıyla ilgili ‘suç isnadına gerek olmadığını’ açıklamıştı. ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch de FBI’ın tavsiyesi doğrultusunda Clinton’ın suçsuz olduğunu ve hakkındaki dosyanın kapandığını belirtmişti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net