Gerçekçi haber Hayat’ta, Hayat emekçinin yanında

Gerçekçi haber Hayat’ta, Hayat emekçinin yanında

“Benim oğlum Newroza katıldığı gerekçesiyle tutuklandı. 9.5 ay cezaevinde kaldı, hiçbir suçu olmadığı halde. Ben sesimi Hayat TV’de duyurdum.

Sultan YURT
İstanbul

Merhaba; Ben Sultan Yurt. Hayatın Sesi Televizyonunu karartmak istiyorlar. Hayat Televizyonunu karartmak demek; halkın, işçinin emekçinin milyonların sesini kesmek susturmak demek. Ama bizler buna izin vermeyeceğiz. Çünkü grev yapan, hakkını arayan işçinin, tacize tecavüze uğrayan kadınların, ezilen hor görülen insanların sesini halka duyuruyorlar.

Hayatın Sesi TV’nin kendi deyişiyle milyonerlerin değil milyonların televizyonuyuz. Biz milyonlarca hayatın sesine destek çıkıp karartmayacağız. Ben Sultan Yurt, benin oğlum Newroza katıldığı gerekçesiyle tutuklandı. 9.5 ay ceza evinde kaldı, hiçbir suçu olmadığı halde. O zaman zarfında ben sesimi Hayat Televizyonunda duyurdum. Bir çok öğrenci ailesi gibi...

Ankara’da 101 insan barış ve kardeşlik istediği için katliama maruz kaldı hayatını kaybetti. Ben Hayat TV izliyordum, oradan duydum. Daha sonra diğer kanallara baktım; şaşmamalı, programlara devam ediyordu.

Onun içindir ben benim yanımda olan, beni anlatan kanalın susturulmasın, karartılmasın istiyorum. Gerçekçi haber Hayat’ta, Hayat emekçinin yanında... Hoşçakalın...

www.evrensel.net