06 Temmuz 2016 19:34

Berlusconi: AC Milan’ı Çinlilere sattım

Eski İtalyan Başbakanı ve AC Milan’ın sahibi Silvio Berlusconi kulübü Çinli bir konsorsiyuma sattığını söyledi.

Berlusconi: AC Milan’ı Çinlilere sattım

Paylaş

Eski İtalyan Başbakanı ve AC Milan’ın sahibi Silvio Berlusconi kulübü Çinli bir konsorsiyuma sattığını söyledi. İtalyan basınına konuşan Berlusconi konsorsiyumun satış karşılığında önümüzdeki iki yıl içinde en az 400 milyon avro ödeyeceğini belirtti.

Berlusconi, “Milan Çin yolculuğuna çıktı” derken, bazı diğer basın kuruluşları anlaşma şartlarının hâlâ görüşüldüğünü bildirdi. 79 yaşındaki Berlusconi dört kez başbakanlık görevinde bulunmuş ancak vergi kaçakçılığı ve rüşvet suçlamalarından hüküm giymişti.

GÖRÜŞMELER GEÇEN MAYISTA BAŞLAMIŞTI

BBC’de yer alan habere göre Berlusconi ailesine ait Fininvest şirketinin Çinli yatırımcı grubuyla geçen mayıs ayında görüşmelere başladığı belirtilmişti. Konsorsiyumun başta kulübün yüzde 80’ini, sonra da tamamını almak istediği belirtiliyor. Avrupa futbolunun en başarılı ekiplerinden biri olan AC Milan, rakipleriyle daha iyi mücadele edebilmek için yeni mali kaynaklar arıyor. Kulüp geçen yıl 93.5 milyon avro zarar ettiğini açıklamıştı.

Berlusconi geçen yıl kulübün çoğunluk hissesini Taylandlı bir iş adamına satmaya yakınlaşmış ancak daha sonra fikrini değiştirmişti. Son yılarda çok sayıda Avrupa takımı, Asyalı ya da Ortadoğulu zenginlere satıldı. Inter Milan da geçen ay Çinli elektronik şirketi Suning Grubuna satılmıştı. Çinli İş Adamı Dr. Tony Xia da 76 milyon sterline Aston Villa takımını satın almıştı. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Avukat Aydın: Oruç’un tutuklanması önceden kurgulanmış

SONRAKİ HABER

Sennur Sezer’in yaşamı tiyatro sahnesinde: Bir Şiirdir Sennur Sezer

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa