THY, patlama sonrası  çalışma dayatmasıyla övündü

THY, patlama sonrası çalışma dayatmasıyla övündü

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanındaki bombalı terör saldırısının ardından çalışanlarını ertesi sabah çalıştırmakla övündü.

Türk Hava Yolları’nın 6. kez Avrupa’nın en iyi hava yolu ödülünü almasıyla ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanındaki bombalı terör saldırısının ardından çalışanlarını ertesi sabah çalıştırmakla övündü.

Oysa gazetemize konuşan bir kabin memuru, kan kokusu bile geçmeden, yıkıntıların arasında çalışmaya ve şirket politikası gereği gülmeye zorlandıklarını söylemişti. Uzmanlar ise; bu tip durumların ardından uçuş güvenliği için çalışanların en az 15 gün dinlendirilmesi gerektiğini ifade etmişti. Havalimanında çalışanlara bayramlaşmaya giden Aycı aldıkları ödülün herkesin ortak paydası olduğunu öne sürerek, “Benim için en büyük ödül lokal yolcunun yeniden geri dönmesi, yeniden hisse değerimin bu yolcunun geri dönüşüyle şirketin daha fazla kâr elde etmesi” dedi. 

 

‘HERKES TÜM İSTASYONDA İŞLERİNİN BAŞINDAYDI’

Konuşmasında Atatürk Havalimanında meydana gelen terör saldırısının ardından alanın kısa sürede uçuş trafiğine açıldığını da ifade eden Aycı, “Bütün ofislerimizde istasyon şefleri ile birlikte bütün havalimanlarında hazır haldeydiler. Dünya da hazır halde bekledi tüm arkadaşlarımız uçakların yönlendirmesi nereye olursa hemen hizmet vermesi adına herkes tüm istasyonda işlerinin başındaydı. Türkiye yoluna güçlü şekilde devam ediyor. Pek çok ülkenin altından kalkamadığı, altından da kalmayacağı ve kaldıramayacağı şeyleri Türkiye kaldırıyor. Sanırım bu da dostu da düşmanı da çok şaşırtıyor. Allah bin kere razı olsun da bizim milletimiz gibi özverili bir millet var” dedi. 

Brüksel’deki havalimanı patlamasının ardından 12 gün boyunca uçuşların iptal edildiğini de hatırlatan Aycı, “Kardeşlerimiz, arkadaşlarımız işe gelmeye, işine dört elle sarılmaya devam ediyor” diye konuştu.

Gazetemize konuşan İşyeri Hekimi Uzman Doktor Gökmen Özceylan, benzer olaylardan sonra en az 15 gün çalışanların dinlendirilmesi gerektiğini ifade etmiş, çalışma durumunda uçuş güvenliğinin tehlikeye girdiğini söylemişti. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net