06 Temmuz 2016 17:22

Polislerden Tuncel'e ölüm tehdidi!

Silopi'ye yaptığı bayram ziyareti dönüşü İdil ilçesi çıkışında aracı durdurulan DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, polislerce ölümle tehdit edildi.

Polislerden Tuncel'e ölüm tehdidi!

Paylaş

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, polislerce ölümle tehdit edildi. Bayram ziyareti için bugün Şırnak’ın Silopi ilçesine giderek halkla bayramlaşan Tuncel ve beraberindeki partililer, ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldı. Ancak Eş Genel Başkan Sabahat Tuncel ve DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Zöhre Bozacı'nın yanı sıra içerisinde DBP basın çalışanı Bedran Berk ve şoförün bulunduğu makam aracı İdil ilçesi çıkışında karayolu üzerine polislerce kurulan kontrol noktasında durduruldu. 

Araç içerisinde bulunan Bedran Berk'ten alınan bilgilere göre, aracın önünü kesen polisler, içeride Genel Başkan Tuncel'in bulunduğunu görmelerine rağmen araç içerisindekilerden inmelerini istedi.

Aracın ön kapılarını açan polislere tepki gösteren Tuncel ve yanındakiler, hakarete maruz kalsalar da araçtan inmeyeceklerini vurguladı. Bu esnada yaşanan tartışma sırasında amir olduğu belirtilen sivil bir polis, Tuncel'i "Seni öldürürüz" diyerek tehdit etti.

Bu yönlü tehditler üzerine gerginlik daha da büyüdü. Tuncel ve beraberindekiler maruz kaldıkları bu tehdit ve hakaretlere rağmen, polislere taviz vermeyerek araçtan inmedi. 
Bir süre sonra aracın polislerin aracın önünü açması üzerine Tuncel ve yanındakiler yollarına devam etti.

Eş Genel Başkan Tuncel, yaşadıkları bu olayı sonrasında Twitter hesabından yaptığı "İdil çıkışında AKP polisleri tarafından ölümle tehdit edildim. Korkacak olsak bu mücadeleye girmezdik" paylaşımı ile duyurdu. 

Tuncel'in maruz kaldığı bu tehdit nedeniyle sözkonusu polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. (DİHA)


 

ÖNCEKİ HABER

Bayram tatilinde 5 günün kaza bilançosu: 80 ölü, 252 yaralı

SONRAKİ HABER

İşten atılan işçiler için destek eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa