04 Temmuz 2016 14:06

Erol Önderoğlu'ndan TGC'ye ziyaret

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Erol Önderoğlu'ndan TGC'ye ziyaret

Paylaş

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan kampanyaya katıldığı gerekçesi ile 10 gün tutuklu kalan Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Özgür Gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan kampanyaya katıldığı gerekçesi ile 10 gün tutuklu kalan Sınır Tanımayan Gazeteciler (ESF) Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni (TGC) ziyaret etti. Önderoğlu'nu cemiyet girişinde TGC Başkanı Turgay Olcayto ve cemiyet üyeleri karşıladı.

‘BASIN İKTİDAR GÜDÜMÜNE GİRDİ’ 

Ziyaret sırasında konuşan TGC Başkanı Olcayto, Türkiye'de basının yüzde 80'inine yakınının iktidarın güdümünde olduğunu ifade ederek, "Geriye kalanların ise iktidarın muazzam bir baskına maruz kalıyor. Halka gerçekleri sunabilecek televizyon ve gazete sayısı çok az" dedi. Olcayto, baskıların halkın tepkisi ile geri püskürtüleceğini söyledi. 

Olcayto, iktidarın Önderoğlu'nu hazırladığı raporlardan rahatsızlık duyduğu için tutuklandığını hatırlatarak, "Önderoğlu ve Fincancı ödül verilmesi gereken insanlarken cezaevine konuldular" diye konuştu. Olcayto, "mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz" sözleri ile konuşmasını sonlandırdı. 

‘MAĞDUR OLAN BİZ DEĞİL YARGIDIR’

Ardından konuşan Erol Önderoğlu ise, her dönemin "kötü"leri olduklarına dikkat çeken çekerek, tutuklu kaldıkları süre içinde dayanışmadan dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamadıklarının altını çizdi. Tutuklu gazeteciler içinde en şanslı olduğunu söyleyen Önderoğlu, "Mağdur olanlar her gün Avrupa Birliği'nin reformlarını hiçe sayanlar ve alacağı kararları siyasi iktidardan alan yargının kendisidir" diye konuştu. (DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Sucu: Özgür Gündem'de olmak onur verici

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa