03 Temmuz 2016 22:24

Otluk alanda başlayan yangın makilik alana sıçradı

Aydın'ın İncirliova ilçesinde, otluk alanda çıkan ve rüzgarın etkisiyle makilik alana sıçrayan yangın söndürülmeye çalışılıyor. 

Otluk alanda başlayan yangın makilik alana sıçradı

Paylaş

Aydın'ın İncirliova ilçesinde, otluk alanda çıkan ve rüzgarın etkisiyle makilik alana sıçrayan yangın ekiplerin havadan ve karadan yapılan müdahaleyle söndürülmeye çalışılıyor. 

İkizdere Baraj sularının geçtiği Dereağzı Mahallesi'ndeki dere kenarında saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Piknik yapmaya gelen vatandaşların neden olduğu iddia edilen yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü ve arazinin kuru otlarla kaplı olması nedeniyle makilik alana sıçradı. Bölgeden çıkan alevleri görenler durumu itfaiye ekiplerini bildirdi. Yangına Aydın Orman İşletme Müdürlüğüne ait uçak ve helikopterler havadan, çok sayıda arazöz ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekibi de karadan müdahale etti. Yangın, henüz kontrol altına alınamazken, yangının herhangi bir yerleşim yerini tehdit etmediği belirtildi. Yangını söndürme çalışmalarının sürdüğünü belirten yetkililer, henüz yangından zarar gören alanın miktarının belli olmadığını açıkladı. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Otel havuzunda vakum borusuna ayağı sıkışan çocuk boğuldu

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa